Google Adwords Kampanyası: Snickers

Google Adwords Kampanyası: Snickers

Snickers geçtiğimiz aylarda Google’da yanlış aranan sözcükler için, reklam alanlarını kullanarak oldukça yaratıcı bir reklam kampanyasına imza attı. 

“Açken sen, sen değilsin!” sloganı ve yaratıcı reklamları ile takipçilerinin dikkatini çekmeyi başaran Snickers; Google üzerinden verdiği reklam ile ilginç bir optimizasyon ile hayranlarının karşısına çıktı. Google aramalarında kullanılan sözcükler yanlış yazıldığında; Google reklam alanında yanlış yazılan sözcük hakkında kullanıcı uyarılıyor ve açken sözcükleri doğru yazmanın oldukça zor olacağı yine yanlış yazılarak vurgulanıyor.

Kullanıcılar bu reklam aracılığı ile bir mikrositeye yönlendiriliyor ve açken arama yapamayacakları, bir Snickers yemeleri mesajı veriliyor.

 
AMV BBDO ve Mediacom işbirliği ile ortaya çıkan proje için Google’da en çok yanlış yazılan 500 sözcük belirlenmiş ve oluşturulan Google reklamı birkaç gün içinde 500 binden fazla kez tıklanmış.

 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← İlham Veren Yaratıcı Portfolyo Örnekleri İlham Veren Coca-Cola Reklamları →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.