Google 19’uncu Yaşını Çarkıfelek Doodle’ıyla Kutluyor

Google 19’uncu Yaşını Çarkıfelek Doodle’ıyla Kutluyor

İnternet araması yaparken ilk akla gelen arama motorlarından biri olan Google, bugün 19. yaşını kutluyor.

Dünyanın her yerinden milyarlarca kullanıcıya sahip olan Google, 27 Eylül 2017; yani bugün itibarıyla 19’uncu yaş gününü kutluyor. Bundan 18 yıl önce hayatımıza giren ve Standford Üniversitesi’nde doktora öğrencisi oldukları sırada Larry Page ve Sergey Brin tarafından kurulan çok uluslu Amerikan anonim şirketi Google; internet araması, çevrim içi bilgi dağıtımı, reklam teknolojileri ve arama motorları için yatırım gibi birçok özelliğe ve girişime sahip.

Bu kez kendi doğum günü için renkli ve eğlenceli bir doodle hazırlayan Google, çarkıfelek temasını kullandı. Google’ın kendine özel doodle’ındaki çarkıfelek figürünün üzerinde birbirinden farklı simgeler yer alıyor. Çark bir tur döndükten sonra rastgele bir simgenin üstünde duruyor ve bazı konular hakkında kısa sorular ya da Solitaire gibi sürpriz oyunlar karşınıza çıkıyor. Google ana sayfasından yaş günü doodle’ını deneyip kısa bir süreliğine her şeyden uzaklaşarak keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Selamlique İstanbul’un SEO ve SEM Ajansı Destex Digital Oldu Twitter’da Kullanılan Karakter Sayısı İki Katına Çıkıyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.