Good Design = Good Business’da Tasarım, Etkileşim Ve Marka Değeri Ele Alındı!

Good Design = Good Business’da Tasarım, Etkileşim Ve Marka Değeri Ele Alındı!

Tasarım, etkileşim ve marka değeri Good Design = Good Business dijital tasarım atölyesinde ele alındı.

-99 design studio’nun düzenlediği dördüncü etkinliğe sektör öncüsü tasarımcılar yoğun ilgi gösterdi.  

2017 yılından bu yana arayüz tasarımı ve kullanıcı deneyimi ekseninde dijital tasarım atölyeleri düzenleyen -99 design studio, yeni etkinliği Good Design = Good Business ile 20 Eylül’de tasarım ve marka ilişkisine kapsamlı şekilde değindi.

The Circle’ın sanat dolu atmosferinde gerçekleşen ve tüm biletleri tükenen etkinliğe 80’den fazla tasarımcı katıldı. Katılımcılar arasında Yemeksepeti, Kariyer.net, Turkcell, Vodafone, Fibabanka, Albayrak Medya gibi önemli firmaların temsilcileri de vardı.

Etkinliğin ilk kısmında duygusal tasarım konusuna değinen Gökçen Yılmaz, kullanıcıların duygularını tetikleyebilecek etkileşim ve tasarım yaklaşımlarının önemini anlattı.

Flormar’ın online pazarlama müdürü Gökhan Özkan, tasarım ve dönüşüm oranı arasındaki ilişkiyi Flormar’ın tasarımsal dönüşümü ve yeni uygulaması üzerinden değerlendirdi.

Bricks [minus] Blocks kullanıcı deneyimi aktivitesinde ise katılımcılar 4 ayrı gruba bölünüp, kısa süre içerisinde örnek müzik uygulaması ile ilgili wireframeler ve kullanıcı odaklı çözümler üretmeye çalıştı.

good-design-good-business-02

İkinci bölümde ise Koçtaş dijital kanallar müdürü Ömer Tokuş, mobil odaklı tasarım ve kullanıcı algısı sunumunda Koçtaş’ın geliştirmeleri ve yaklaşımları ile süreç tecrübelerini aktardı.

-99 design studio’nun kreatif direktörü Alaa Alnuaimi, progressive web apps, mobil uygulama ve mobil site arasındaki farklara değinip, tasarımcıların dikkat etmesi gereken önemli UI ipuçlarını anlattı.

Son olarak panel bölümünde ise Tasarım Mutfağı kurucuları Arda Arıcan ve Orçun Kılıç, -99 ekibinden Muhannad Helvacı ve Gökçen Yılmaz ile tasarım dünyasına yönelik açık oturum gerçekleştirdi.

Etkinliğe katılanlar arasından 3 kişiye 1 yıllık Sketch lisansı hediye edilirken, -99’un sosyal farkındalık projesi Alphabet’in de tanıtımı yapıldı.

-99 design studio kimdir?

Dijital tasarım stüdyosu -99; Arçelik, AvivaSA, Beşiktaş, Divan, Doğuş, Eczacıbaşı, Flormar, Koçtaş, Nike, Vakko, Vatan Bilgisayar gibi sektör öncüsü hem yerel hem de uluslararası markalara yaratıcı dijital çözümler sunmaktadır. Multi-platform uygulamalar, e-ticaret, kurumsal siteler ve gelişmiş UX/UI hizmetleri, sunulan çözümler arasında yer almaktadır. Detaylı bilgi için: minus99.com

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Lead Odaklı Dijital Pazarlama Doğu Avrupa’nın En Büyük Dijital Pazarlama Konferansı Digitalzone’19 9 Ekim’de! →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.