Giyilebilir Klavye Tap İle Tüm Yüzeylerde Mesaj Yazılabiliyor

Giyilebilir Klavye Tap İle Tüm Yüzeylerde Mesaj Yazılabiliyor

Tap sayesinde, aklınıza gelebilecek tüm yüzeyler, yazı yazmaya uygun birer klavyeye dönüşüyor.

Tap Systems, dokunduğu her yüzeyi sanal klavyeye çevirmek isteyenler için giyilebilir teknoloji Tap’i geliştirdi. Tek ele giyilen bu cihazın üstündeki 5 parmağa geçen yüzük şeklindeki parçalar sayesinde, parmak hareketleri, yazıya dönüşüyor ve böylece her yüzey klavye ve fareye dönüşüyor.

En yakın yüzeye elinizle hafifçe dokunduğunuzda Tap sayesinde mesaj ya da e-posta yazıp, düzenleyip gönderebiliyorsunuz. Elektronik, algoritmalar, materyaller ve endüstriyel tasarımı bir araya getiren Tap; akıllı telefon, akıllı saat, tablet, bilgisayar veya sanal gerçeklik gözlüğüyle kullanılabiliyor.

Tap, ekranı görmede zorluk çektiğinizde, ekranın ulaşılmadığı ya da yazmak için çok küçük olduğu anlarda, dokunsal bir metotla cihazla iletişim kurmanızı sağlıyor. Kulağa garip gelebilir fakat, böyle bir giyilebilir teknolojinin özellikle sanal gerçeklik alanında, sanal gerçeklik gözlükleri gözünüzdeyken ve klavyeyle fareyi göremiyorken ne kadar işe yarayacağını bir düşünün.

Parmaklarınızı her dokundurduğunuzda ya da avcunuzu her kaydırdığınızda Bluetooth bağlantılı cihazınıza bir karakter, bir komut ya da imleç pozisyonu gönderiliyor. Tap’in geliştiricisi şirkete göre bu cihaz hızlı, kolay, hatasız çalışıyor ve stil sahibi. Tap, Bluetooth uyumlu birçok mobil cihazla uyumlu çalışabiliyor ve metroda, uçak yolculuğu sırasında veya bir konferans kürsüsündeyken yalnızca tek elinizi kullanarak mesaj yazabilmenizi sağlıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Yapay Zekadan Güç Alan Vinci 2.0 Kulaklıklarla Telefonlar Evde Kalacak Motorola, Polaroid Fotoğraf Basan Modunu Tanıttı →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.