Girişimciler İçin Kurumsal E-Posta Rehberi

Girişimciler İçin Kurumsal E-Posta Rehberi

Girişimcilerin işletmelerini tanıtmak için kullanması gereken yöntemlerden biri olan kurumsal e-posta, işletmeniz için sadece profesyonel bir görünüm sağlamaz, aynı zamanda işinizi ciddiye aldığınızı da gösterir.

Peki kurumsal e-posta nedir?

Kurumsal e-posta; işletmenizi temsil eden alan adınıza bağlı, ücretsiz e-posta hizmetlerinde bulunmayan premium özelliklerle donatılmış bir e-posta adresidir.

Kurumsal e-posta adresiniz aşağıdakilerden biri gibi olabilir:

  • adiniz@sirketadiniz.com
  • adinizsoyadiniz@sirketadiniz.com
  • adiniz.soyadiniz@sirketadiniz.com

Kurumsal e-posta adresi yerine, sirketadiniz@gmail.com gibi bir e-posta kullanıyorsanız, müşterileriniz güvenilir olup olmadığınızı sorgulayabilir.


Girişimciler Neden Kurumsal Bir E-Posta Adresine Sahip Olmalıdır?

Bir girişimci olarak neden kurumsal bir e-posta adresine sahip olmalısınız? Sizin için listeledik:

1. Profesyonel bir görünüm sağlar

Kurumsal bir e-posta adresine sahip olmanın en önemli avantajı, işletmenizi profesyonel göstermesidir. Ücretsiz bir e-posta hesabı kullanmak, kurumsal bir e-posta adresinin aksine marka imajınıza zarar verebilir.

2. Güvenilirlik oluşturmanızı sağlar

Müşterilerin güvenini kazanmak zordur, hele kendi işletmenizi kurmuş bir girişimci iseniz, işiniz daha da zordur.

Peki tüm bu zorluklara rağmen müşterilerinizle aranızda nasıl güven inşa edebilirsiniz?

Örneğin, müşterilerinize e-posta göndermek için kullandığınız, sirketadiniz@gmail.com gibi genel bir e-posta adresiniz var ve müşterilerinizle sürekli bu e-posta adresinden iletişim kurmaya çalışıyorsunuz. Ancak, bu e-posta işletme kimliğinizi göstermediği için müşteriniz bu e-posta adresini spam olarak algılayabilir. Dahası, bir başkası sirketadiniz@gmail.com'a benzer bir e-posta adresi oluşturursa ve müşterilerinizle bu e-posta üzerinden iletişime geçerse, dolandırıcılık kurbanı olan müşterinizi kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Öte yandan, ad.soyad@sirketadiniz.com güven oluşturmanıza yardımcı olur ve müşterilerine karşı güvenilirliğinizi artırır.

3. Kontrol ve esneklik sağlar

Bir ekip üyesi şirketten ayrılırsa, kurumsal e-posta adresini kullanamayacağı için hassas / gizli verilerin kötüye kullanılması konusunda endişelenmenize de gerek kalmaz. Fakat çalışanlarınız müşterilerinizle iletişime geçerken, kişisel bir e-posta adresi (isim@gmail.com) kullanıyorsa, işten ayrıldığında, bu aynı zamanda tüm e-posta'larınızın ve hassas bilgilerinizin de gittiği anlamına gelir. Kurumsal bir e-posta adresi bu sorunun önlenmesine yardımcı olur.

4. Marka bilinci oluşturur ve pazarlama çabalarını geliştirir

İşletmenizin büyümesine yardımcı olduğu için markalaşma bir girişim için son derece önemlidir. Kurumsal bir e-posta adresi, marka bilinirliği oluşturmanıza ve müşterilerinizin sizi tanımasına olanak sağlar.

5. İletişime katkı sağlar

Gelen kutusunda bir e-posta adresi bulmak, müşterileriniz açısından sıkıcı olabilir. Fakat, e-posta adresiniz özel bir alan adıyla bitiyorsa, gelen kutusunda bir e-posta’yı bulmak nispeten daha kolaydır. Bu, müşterilerinizin sizinle kolayca iletişim kurmasına yardımcı olur.

6. Daha güvenlidir

İşletmenize özel yazışmalar, kişisel e-posta’lardan daha çok gizlilik içerir.  Bu yüzden işinizi spam sorunlarından ve veri ihlallerinden korumanız gerekir. Uzman Posta gibi e-posta servis sağlayıcıları, kurumsal e-posta iletişiminizde, bu tip problemlerden kaçınmanız için daha gelişmiş güvenlik teknolojilerine sahiptir. 


Girişimciler Neden Uzman Posta Kurumsal E-Posta Hizmetini Tercih Etmeli? Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

Birçok e-posta servis sağlayıcı olsa da, girişimciler için düşük gecikme süresi, ölçeklenebilirlik ve yüksek güvenlik önlemleri sağlayan premium özelliklerle donatılmış bir e-posta servisi bulmak oldukça zordur.

Tüm bu özellikler bünyesinde barındıran; yerli, güvenli ve bütçe dostu Uzman Posta’nın işletmenize sunduğu avantajlardan bazılarını aşağıda şekildedir:

1. Esnek Kota

Eğer Gmail ya da Hotmail gibi ücretsiz bir e-posta servisi kullanıyorsanız, depolama alanınız sınırlıdır. Depolama alanınız dolduğu anda, müşterilerinizden gelen e-posta’ları görüntüleyemez ve e-posta göndermek istediğinizde bunu yapamazsınız. Bu işlemleri yapmak için sürekli eski e-postalarınızı silmeniz gerekir. Evet, bu e-posta’lar sonradan dönüp bakmak zorunda olsanız bile silinmek zorundadır. Fakat Uzman Posta işletmenize esnek kota seçeneği sunar. E-posta depolama alanı ihtiyacınız arttığında kotanız daha dolmadan sizi uyarır ve kotanız dolunca depolama alanınızı otomatik artırır. Bu sayede müşteri iletişiminizde kopukluk yaşamazsınız.

2. Gelişmiş Spam ve Virüs Koruma

E-posta iletişiminin kabusu olan spam ve virüsler, sizi işinizi yaparken sürekli duraksamaya uğratabilir. Fakat Uzman Posta gibi bir e-posta servis sağlayıcı kullanıyorsanız, premium filtreler (güncel filtreler, sizin belirlediğiniz kurallar ve gelişmiş anti-spam servisi) gelen kutunuzu spam ve virüslerden uzak tutar.

3. Güvenlik

Kimlik avı vb. saldırılar e-posta güvenliğini her zaman tehdit eder ve böyle bir durumla karşılaştığınızda, ücretsiz e-posta servis sağlayıcıları ile iletişim halinde olamazsınız.

Uzman Posta gelişmiş karantina özelliği, çoklu doğrulama, akıllı tespit yöntemleri, global veri tabanı ve çok dilli kullanım vb. özellikleriyle gereksiz e-posta’lara, spamlara ve virüslere karşı savunmanızı daha üst seviyede tutmanıza yardımcı olur.

4. Sürekli ve Kesintisiz Erişim

Ücretsiz e-posta servis sağlayıcılar size sürekli ve kesintisiz erişim taahhüdünde bulunmaz. Fakat ücretli bir hizmet almaya başladıysanız, bu hizmetin %100 süreklilikte olmasını istersiniz. Uzman Posta tam da bu beklentilerinize uyacak şekilde, size %100 süreklilikte, 7×24 kesintisiz erişim sağlar.

5. Maliyet

Maliyet söz konusu olduğunda, özellikle girişimciler daha temkinlidir ve ücretli bir e-posta servis sağlayıcısına gerek var mı diye düşünebilir. Tüm bunları düşünmemeniz ve önce deneyimleyip sonra satın almanız için Uzman Posta, 30 gün boyunca ücretsiz deneyimleyebileceğiniz e-posta paketleri sunar.

6. Ücretsiz Taşıma ve DNS Desteği

Profesyonel bir e-posta servis sağlayıcıya geçmek isteyen işletmelerin en büyük korkularından biri de taşıma işlemidir. Çünkü bu işlem sırasında e-posta’larınız silinebilir. Uzman Posta ile bu korkuları bir kenara bırakabilirsiniz. Deneyimli Uzman Posta ekibi, e-posta’larınızı hiçbir veri kaybı ve kesinti yaşamadan ücretsiz taşımanıza yardımcı olur.

7. Destek

Hotmail ve Gmail gibi ücretsiz bir e-posta servisleri, e-posta iletişiminizde bir problem olduğunda, müşteri hizmetleri desteği sunmaz. Fakat Uzman Posta gibi profesyonel bir e-posta servis sağlayıcısı ile çalıştığınızda, telefon veya sohbet yoluyla destek alabilirsiniz. Ayrıca ihtiyacınız olan cevapları bulmanıza yardımcı olacak ‘Akıllı Destek Merkezi’nden merak ettiğiniz soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

8. Premium E-posta Özellikleri

Uzman Posta listelediğimiz tüm özelliklerin dışında birçok premium e-posta özelliği ile birlikte gelir: ‘Kişisel ve Ortak Takvim, Kişisel ve Ortak Adres Defteri, Görev Yönetimi, CalDAV & CardDAV Desteği, E-posta Gönderi Takibi ve Silinmiş E-posta Kurtarma, Outlook vb. Mail Programları ile %100 Uyum’ vb. bu özelliklerden sadece bazılarıdır.

Siz de bir girişimci olarak kurumsal bir e-posta hizmetine ihtiyaç duyuyorsanız, Uzman Posta’nın ana sayfasında bulunan ‘30 Gün Ücretsiz Dene’ seçeneğine tıklayın. 30 gün boyunca Uzman Posta’nın kesintisiz e-posta servisini deneyimleyin.

İlgili Haberler

Seçim Rekabeti Dijital Pazarlamaya Yansıdı: Son 30 Günde 500 Milyon TL
Dijital menu icon
11 Nis 24
Seçim Rekabeti Dijital Pazarlamaya Yansıdı: Son 30 Günde 500 Milyon TL
Devamını Oku >
Bayram Öncesi Dijital Temizlik Zamanı
Dijital menu icon
8 Nis 24
Bayram Öncesi Dijital Temizlik Zamanı
Devamını Oku >
E-ticaret Nasıl Yapılır? 10 Adımda E-ticarete Başlamak
Dijital menu icon
20 Nis 21
E-ticaret Nasıl Yapılır? 10 Adımda E-ticarete Başlamak
Devamını Oku >
Zeo Agency’nin 2020 İkinci Çeyrek Dijital Pazarlama Raporları Pandemi Dönemini İnceliyor
Dijital menu icon
29 Eyl 20
Zeo Agency’nin 2020 İkinci Çeyrek Dijital Pazarlama Raporları Pandemi Dönemini İnceliyor
Devamını Oku >
İnternet Reklam Fiyatları
Dijital menu icon
2 Tem 20
İnternet Reklam Fiyatları
Devamını Oku >
Sanal Gerçeklik Ajansı Nedir, Ne İş Yapar?
Dijital menu icon
8 Mar 19
Sanal Gerçeklik Ajansı Nedir, Ne İş Yapar?
Devamını Oku >
Google Yerel Arama Ağı Reklamları – Local Pack Ads
Dijital menu icon
23 Oca 19
Google Yerel Arama Ağı Reklamları – Local Pack Ads
Devamını Oku >
Online Mecralarda Kişisel Marka Algısı Nasıl Oluşur?
Dijital menu icon
22 Oca 19
Online Mecralarda Kişisel Marka Algısı Nasıl Oluşur?
Devamını Oku >