Gillette: Tıraş Olmayı Babanızdan Öğrenin

Gillette: Tıraş Olmayı Babanızdan Öğrenin

Gilette, Babalar Günü için baba-oğul ilişkisine çok farklı bir yönden bakarak duygusal bir reklam filmi yayınladı.

İnternet aracılığı ile bilgiye erişimin her zamankinden daha kolay olduğu günümüzde, gençlerin %94’ü yeni şeyleri öğrenmek için ebeveynlerine sormak yerine internetten araştırmayı tercih ediyor. Buy içgörüden yola çıkan Gillette, Grey New York işbirliği ile duygusal bir projeye imza atmış: This Father’s Day, Go Ask Dad

Kampanya için “Arama motoru deneyimini Babalar Günü için askıya aldık” diyen Gilette’in ABD Marka Direktörü Carlos de Jesus, “How-to” temasını “Nasıl tıraş olunur?” şeklinde farklı aktivitelere de uyarlayarak Babalar Günü’ne dikkat çekmek istediklerini belirtiyor. Tıraş olmanın yanı sıra; kravat bağlamak, yumurta kırmak ve bir kızı etkilemek gibi konular da internette arandığı için projeye dahil edilmiş.

Reklam filminin sonunda gençler, “Babanız mı daha iyiydi, arama motoru mu?” sorusunu “Kesinlikle babam!” olarak yanıtlıyor. Duygusal projede ilk tıraş deneyimini yaşayan gençler, bu deneyimi babalarından çok daha iyi öğrendiklerini anlatıyorlar.

 
İnternette aramak yerine, babanıza sormanızı tavsiye eden Gillette; proje kapsamında National Center for Fathering’s organizasyonuna da 50.000 dolar bağış yapıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Zade Vital İle Üzerindeki Yükü Azalt Coca Cola Peçetelik İle Anılarınız 360 Derece Kayıt Altında →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.