Gerçek Zamanlı Pazarlama Örneği: Ülker Caramio

Gerçek Zamanlı Pazarlama Örneği: Ülker Caramio

Ülker’in karamel dolgulu çikolata markası Caramio, başlattığı gerçek zamanlı pazarlama kampanyası ile takipçilerini şaşırtıyor.

Caramio hayata geçirdiği gerçek zamanlı pazarlama kampanyası ile sosyal medyanın nabzını tutarak, etkileşimini artırmayı hedefliyor. Geçtiğimiz günlerde “Acayip Sloganlar” başlıklı kampanyasını hayata geçiren marka, sosyal medyada en çok konuşulan konularda oluşturulan sloganları ile internet ve televizyon reklamlarında kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Plasenta Conversation Agency tarafından yürütülen pazarlama kampanyası ile sosyal medya hesapları üzerinden takipçileri ile olan iletişimini artıran Caramio; hedef kitlesine uygun, dijital odaklı reklam filmleri yayınlıyor. Sosyal medya ve televizyon üzerinden yürütülen kampanya kapsamında marka; sosyal medyanın son zamanlarda gündeminde olan iPhone’un eğilme sorunu hakkında yayınladığı reklam ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

Onedio üzerinden de paylaşım yaparak kampanyasını destekleyen Caramio’nun takipçilerinin dilinden konuşan ve onları şaşırtan reklam filmlerinden bazılarını ve Twitter üzerinden takipçileri ile olan iletişim örneklerini aşağıda görebilirsiniz.
 

 
Gerçek zamanlı iletişim çalışmalarına önümüzdeki günlerde farklı sürprizlerle devam edecek olan markayı Caramio Facebook sayfası ve Caramio Twitter hesabı üzerinden takip edebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Türkiye'yi Temsil Edecek Yeni Logo Belirlendi ETİ Canga’dan Arabesk Rap Temalı Viral: CANGArdaşlar →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.