Gelecekten Fırlayan Motor: BMW Motorrad Vision Next 100

Gelecekten Fırlayan Motor: BMW Motorrad Vision Next 100

Edgar Heindrich’in tasarım ekibiyle birlikte çizdiği ve tasarladığı BMW Motorrad VISION NEXT motosiklet, geleceğin vizyonunu yansıtıyor. 

5-10 yıllık bir periyodun ötesine geçen fütürist tasarım, motosiklet tutkunlarına istedikleri özgürlük hissini yaşatmak istiyor. VISION NEXT 100’ın vermek istediği özgürlük ise içinde bulunulan çevreyi beş duyuyla bütünüyle deneyimleyebilmek, hızı ve rüzgarı tepeden tırnağa hissetmekten geçiyor.

Yüksek güvenlik önlemleriyle donatılan, kendi dengesini sağlayabilen ve koruyucu bir elbise ya da kask kullanmadan özgürlüğü sonuna kadar yaşatmayı hedefleyen VISION NEXT 100, sürücünün “dijital yol arkadaşı” oluyor ve onun bir teçhizatı; daha da ötesinde bir parçası gibi çalışıyor. Yalnızca gözlerini rüzgardan korumak için bir vizör takan sürücü, rüzgarı saçlarında ve yüzünde hissedebiliyor. Gündelik yaşamdan kaçmanın en kestirme yollarından biri olan motosiklete binme keyfi, bu ileri teknoloji ürünü tasarım harikasıyla daha keyifli hale geliyor.

Roadster sınıfındaki motor, siyah üçgen gövdesi, beyaz çizgileriyle minimal bir tasarıma ve yüksek kaliteli detaylara sahip. Göz alıcı tasarımdaki roadster’a güç veren karşıt pistonlu ikiz-motor ise gövdenin ortasında yer alıyor. Ergonomik koltuğu, aerodinamik hava akışı sağlayan rüzgarlığı, karbon alaşımlı çamurluğu ve metal reflektörleriyle göz kamaştıran VISION NEXT 100, gelecekten günümüze ışınlanmış gibi görünüyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Çantada Taşınabilen 3D Yazıcı: T3D Yürüme Engelliler İçin Tasarlanan Modüler Mutfak Dolabı →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.