Gatorade Damlaları ve 3B Yazıcıyla Yaratılan Hareketli İnsan Figürü

Gatorade Damlaları ve 3B Yazıcıyla Yaratılan Hareketli İnsan Figürü

Gatorade, markanın G Active ürününü tanıtmak için hareket yakalama ve 3B modellemeyi kullanarak, su damlalarından koşan bir insan figürü yarattı.

Sporcu içeceği Gatorade, Londra merkezli MachineShop ve TBWAChiatDay’le birlikte 3B su yazıcısı geliştirerek hem teknolojiyi hem de reklamcılığı altüst etti. MachineShop’un geliştirdiği yazılım ve printer, insan figürünün birebir ölçekteki bir kopyasını Gatorade’in tat verilmiş G Active suyuyla yarattı.

Milisaniyeler içinde milimetrik ve gerçek zamanlı yakalanan görüntü, 3B modelleme (3D modelling) ve hareket yakalama (motion capture) teknolojileriyle elde edildi. Program, insan figürünün mükemmel bir kopyasını yaratmak için damlaları şekillendirdi ve ortaya çıkan koşup zıplayan ve kum torbasını tekmeleyen insan figürüne, bilgisayar ortamında yer çekimi efekti eklendi.

Kamera arkası görüntüler:
Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Başkan Gibi Uçuran Kampanya Jeep’ten Çevrimdışı Oyun →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.