Fruit of the Loom’un “Fark Edilemeyen” İç Çamaşırı

Fruit of the Loom’un “Fark Edilemeyen” İç Çamaşırı

Fruit of the Loom, EverLight’ı tanıtmak ve insanların dikkatini ölçmek için hazırladığı billboard’lara bir miktar para ve ücretsiz iç çamaşırı yerleştirdi.

Fruit of the Loom, şirketin yeni iç çamaşırı EverLight’ı giydiğini bile kimsenin fark etmeyeceğini düşünüyor. EverLight’ı çoğu kişinin fark etmediğinden emin olan şirket, CP+B’yle birlikte “It’s So Light You Won’t Notice It” kampanyasını hazırladı.

Sosyal deney türündeki kampanyayı gerçekleştirmek için New York’un muhtelif yerlerine yerleştirilen billboard’lara ve bazı yerlere para balyaları ve ücretsiz iç çamaşırı gizlendi. İnsanların dikkatini çekmek için küçük ipuçları bırakıldı. Paraya ve iç çamaşırına ulaşacakları ise billboard ve ipuçlarında açık bir şekilde tarif edildi.

QR kod eklenen kaliteli baskılı reklam afişleri, kalabalık şehirdeki çok az kişinin dikkatini çekti. Yaklaşık 9 milyonluk şehirde (şimdilik) yalnızca 6 kişi ipuçlarını takip ederek gizlenen paraya ve ücretsiz iç çamaşırına ulaştı. Kampanyanın dijitaldeki versiyonu, yaz boyunca devam edecek.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Otizmliler, Şirketlere Değer Katabilir Okuma Yazma Bilmeyenler İçin Basitleştirilmiş Reçeteler →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.