Foursquare Check-in’lerinizi Haritaya Dönüştürün!

Foursquare Check-in’lerinizi Haritaya Dönüştürün!

Jeremy Weikel ve Michael Yap isimli iki girişimcinin projesi olan Etch adındaki yeni bir hizmet ile Foursquare üzerinden yaptığınız check-in’leri küçük şehir haritalarına dönüştürebilirsiniz.

Bazı şirketler tarafından internetteki verilerinizin toplandığı gerçeği her ne kadar rahatsız edici olsa da bu verileri kodlama ve tasarlama konusunda uzman olduğunuz zaman siz de bıraktığınız birçok izi kullanabilir ya da görselleştirebilirsiniz.

Etch adındaki hizmet ile verileriniz sizin için toplanıyor. Yapmanız gereken tek şey Foursquare hesabınız ile birlikte giriş yapmak. Ardından Etch sizin için ne sıklıkta o mekânlarda bulunduğunuza dair bir harita oluşturuyor.

“Dünyanın birçok yeri keşfedilmeden, ölçümlenmeden önce haritalar; maceracılar, kâşifler ve sanatçılar tarafından çizilirdi.” diyen Michael Yap; Etch ile birlikte artık herkesin kendi verilerini kullanarak bir harita çizebileceğini belirtiyor.

foursquare poster

Etch’in açıklamasına göre şuanki hizmet sadece bir iskelet. Uygulama şimdilik sadece Portland, San Francisco ve Manhattan için çalışıyor. Sizin dolaştığınız ve check-in yaptığınız yerleri kapsayan haritaları oluşturan Etch; aynı zamanda kendi kodunu yeniliyor ve haritanızı sizin için özelleştirebilyor.

Foursquare üzerinden haritalar oluşturan Etch ile birlikte önümüzdeki günlerde en sık gittiğiniz ve arasıra uğradığınız mekânlardan oluşan size özel haritalar oluşturmak da mümkün olacak. 

Etch hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Apple MacBook Air Sadece 11 inch! Google Glass Aksesuarları →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.