Foursquare 35 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Foursquare 35 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Son dönemlerin en popüler lokasyon bazlı mobil uygulaması Foursquare, 45 milyon üyeye ulaştığı bu günlerde 35 milyon dolar daha yatırım aldı.

Dünya çapında en çok kullanılan mobil sosyal ağlardan biri haline gelen Foursquare, 45 milyon üyeye ulaştığını ve Seri D yatırımını aldığını yayınladığı blog yazısı ile resmi olarak duyurdu.  DFJ Growth ve Capital Group’un sahibi olduğu Smallcap World Fund öncülüğünde gerçekleşen yatırım ile birlikte değeri 600 milyonun üzerine çıktı.

Son zamanlarda kaynak bulmakta güçlük çeken ve birkaç ay önce 41 milyon dolar borçlanan Foursquare aldığı bu yeni yatırım ile birlikte sektördeki konumunu da sağlamlaştırmış oldu. Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Dennis Crowley ve COO’su Evan Cohen, gelen bu yatırımın satış ağı ve mühendislik ekiplerinin uluslararası olarak büyümesi için kullanılacağını belirtti.

Foursquare aldığı bu yatırımla birlikte ABD’den sonra en çok check-in yapılan Rusya, Brezilya ve Türkiye’de pazarlama ağlarını genişleterek, para kazanmaya başlamayı hedefliyor. Bayi ya da anlaşmalı işyeri ağını genişleteceği ve reklam satış faaliyetlerine ağırlık vereceği öngörülen Foursquare, özellikle Türkiye pazarına önem veriyor.

35 milyon dolarlık Seri D yatırımını alan Foursquare coğrafi hedefleme gücündeki başarısını ve bölgesel kampanyalarını da arttıracak gibi görünüyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Mind The Ad'e Yeni Ortak: Olcayto Cengiz Jump Dijital İletişim Ajansını Belirledi →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.