Formula 1 Logosu Yenilendi

Formula 1 Logosu Yenilendi

Formula 1, yeniden markalaşma sürecinin bir parçası olarak logosunu yenileme kararı aldı.

20 yılı aşkın bir süredir kullandığı logoyu 2018 yılından itibaren değiştireceğini duyuran motor sporları markası Formula 1, Wieden + Kennedy iş birliğiyle yenilenen logosunu tanıttı. Daha geniş kitlelere ulaşmak isteyen Formula 1, böyle bir değişikliğe gitmeyi tercih etmiş. CNN, ESPN ya da otomobil yarışı temalı bilgisayar oyunlarının kullandığı logolara benzetilen yeni logo, yuvarlak hatlara sahip ve yalnızca kırmızı renkte.

Formula 1’in 70 yıldan fazla bir geçmişi olduğunu hesaba katarsak, yeni taraftarlar kazanmak adına markayı eskiden beri takip eden sıkı taraftarlarını bir kenara bıraktığını söyleyebiliriz. Ancak, Formula 1 pazarlama direktörü Ellie Norman, yapılan değişikliği Formula 1’i eskiden beri takip eden hayranların da pozitif karşılayacağını düşünüyor.

Formula 1, logo değişikliğini Twitter’dan “Güle güle eski F1 logosu. Merhaba yeni F1 logosu.” notuyla birlikte paylaştı.


Yenilenen F1 logosu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Skyscanner İçerik Pazarlamasındaki Ortaklarını Seçti: İçerik Bulutu & SEOPerf Twitter’da 35.000 Karakterden Oluşan Tweet Atıldı →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.