Ford’dan Arabistanlı Kadınların Otomobil Kullanma İznine Dikiz Aynalı Gönderme

Ford’dan Arabistanlı Kadınların Otomobil Kullanma İznine Dikiz Aynalı Gönderme

Suudi Arabistanlı kadınların otomobil kullanma yasağının kalkması, Ford’un sade ama çarpıcı basılı reklam kampanyasına konu oldu.

Suudi Arabistan Kralı Salman, kadın hakları konusunda oldukça önemli bir adım atarak otomobil kullanmalarını engelleyen yasağı kaldırdı. BBC News’ün haberine göre Arabistanlı kadınlar, 24 Haziran 2018’den itibaren yürürlükte olacak yasayla birlikte artık otomobil kullanma özgürlüğüne kavuşacak.

Ford Middle East ise Arabistanlı kadınların özgürlük yolunda böylesine bir kazanıma sahip olmalarını kutlamak için basit ama vurucu bir basılı reklam kampanyası hazırladı ve bu reklamı 27 Eylül’de resmi Twitter hesabından paylaştı.

Kampanya görselinde dikiz aynasından bakan bir çift kadın gözü görülürken, aynanın etrafını saran arka kısım ise siyah, dalgalı bir materyalle kaplanmış ve ortaya çarşaflı bir kadın yüzü görüntüsü çıkmış.

Güzelliğin sadelikte olduğunu gösteren, kıvrak zekanın ürünü bu basılı kampanya, Ford’un Nissan ve Volkswagen gibi rekabet ettiği diğer otomobil üreticilerinin bir adım önüne geçmesini sağlamış.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Selfie Çekerek Kansere Yakalanma Riskini Ölçen Uygulama Frida Kahlo Bugün Hayatta Olsaydı Braun Yüz Epilatörü Kullanır mıydı? →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.