Flört Uygulaması: Tinder

Flört Uygulaması: Tinder

Dijital arkadaşlık siteleri hayatımıza internet girdiğinden beri her zaman kendi payına düşen kullanıcıyı buldu. Geçtiğimiz yılın Ekim ayında ise başka bir aktör olarak flört uygulaması Tinder sahneye çıktı. Nerede ve ne yapıyor oluyorsanız olun Tinder her zaman yanınızda; telefonunuzda.

“Hot” ve “Not” seçenekleri ile bağımlılık yapıcı bir formül olarak ortaya çıkan flört uygulaması Tinder; Facebook destekli profiller arasında kullanıcılarına ileriye dönük eşleşmeler için, kabul etmek ya da reddetmek üzerine kurulu bir randevu araması yapma imkânı sağlıyor. Tabii biraz yüzeysel fakat bu oyunsal yaklaşım uzun zamandır aramızda. SnapChat kuşağından üniversiteye kadar çoğu insan hayatında bir kez olsun bu tarz bir flört uygulamasını kullanmış oluyor.

Tinder Artık Android’te!

Geçtiğimiz yıl iPhone ve Google Play Store’da kullanıcılara sunulan Tinder uygulaması artık işletim sistemi Android olan telefonlarda da kullanılabilecek.

Tinder’da flört ederken bazı ayrıcalıklardan yararlanmanız da mümkün. Örneğin bu eğlenceli uygulamada sizi rahatsız ettiğini düşündüğünüz birini engelleyebiliyorsunuz, kendiniz ile ilgili paylaşacağınız bilgileri sınırlayabiliyorsunuz. Ayrıca Tinder, LGBT üyelerine de açık bir uygulama.

flört uygulaması tinder

Tinder, lansmanı yapıldığı günden bu yana kontrol altına alınamayan yangın gibi yayıldı, potansiyel yatırımcıların ilgisini çekti. Bugünlerde Tinder’ın kurucu ortağı ve CEO’su Sean Rad, kullanıcı oranının 7 milyar profili aştığını ve günde 1,5 milyon eşleşme gerçekleştiğini belirtiyor.

Eğer yalnızlıktan sıkıldıysanız ve akıllı telefonunuz varsa bu flört uygulamasını siz de kullanabilirsiniz. Fakat dikkat edin; sosyal arkadaşlık uygulaması olan Tinder, bağımlılık yapabilir! :)

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Nestle Obeziteye Karşı Hareket Zamanı Moda Dünyasının Yaratıcı Reklamları →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.