Flat Star Wars İkon Tasarımları

Grafik Tasarım, Projeler 06 Ağu 2014
Flat Star Wars İkon Tasarımları

Yapıldığı günden bu yana sarsılmaz bir hayran kitlesine sahip olan Star Wars ile ilgili tasarımlara bir de flat Star Wars ikon tasarımları eklendi.

Kalabalık hayran kitlesi nedeniyle internetteki Star Wars ile ilgili paylaşımlar büyük önem taşıyor. Hakkında yapılan yorumlardan, müziğine, yaratılan tasarımlara kadar Star Wars hakkındaki her şey insanların ilgisini çekiyor ve görünüşe göre daha uzun süre durum bu şekilde devam edecek.

Peki ya artık Star Wars ile ilgili yapılacak her şey yapılmışsa?

Filipe Carvalho aklında bu soru ile çıktı yola. “İnternette araştırdım ve hiç flat tasarıma/uzun gölgeli tasarıma sahip Star Wars ikon seti olmadığını gördüm,” diyor. Evreka! Çekirdekten yetişme bir metin yazarı olan Carvalho, Star Wars evrenindeki kayıp bağlantıyı işte böyle buldu.

İkonları iki boyutlu, kesik tarzıyla  flat tasarımı ve güçlü ışık kaynağı, keskin geçişleriyle uzun gölgeleri birleştiriyor. Sonuç olarak son derece sade ve nefis tasarımlar ortaya ortaya çıkıyor. Bize de tadını çıkrmak kalıyor.

flat star wars ikon tasarımları

Bu çalışmanın diğer tasarımcılara ilham vermesini ve yepyeni Star Wars tasarımlarının ortaya çıkmasını umuyoruz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Yeni Özçekim Mobil Uygulaması: Selfies Responsive Logo Tasarımları →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.