Fibaemeklilik Ve Esteworld Öncülüğündeki #Özmuayene Hareketi Başladı

Fibaemeklilik Ve Esteworld Öncülüğündeki #Özmuayene Hareketi Başladı

Fibaemeklilik ve Esteworld işbirliğiyle gerçekleştirilen ve her ayın son perşembe gününün Özmuayene Günü olarak ilan edildiği kampanya; tüm kadınları düzenli olarak özmuayene yapmaya davet ediyor.

Fibaemeklilik, kadın kanserleri ve bu kanserlerin erken teşhisi konusunda toplumda bilinç oluşturmayı hedefleyen ve 3 yıldır devam eden Pembe Kurdele Projesine, “Özmuayene Hareketi” ile devam ediyor.

Fibaemeklilik ve Esteworld için Gri Creative tarafından gerçekleştirilen ve artık her ayın son perşembe gününün, özmuayene günü olarak ilan edildiği kampanyanın videosu ile tüm kadınlar her ay bir kez düzenli olarak özmuayene yapmaya davet ediliyor.

23 Ekim 2015 tarihinde lanse edilen kampanyada kullanılan ve “özçekim” sözcüğünden esinlenilenerek oluşturulan “özmuayene” teriminin, erken teşhisin önemi konusundaki farkındalığa hizmet etmesi amaçlanıyor. Özmuayene aşamaları, projenin web sayfasında görüntülenebiliyor.

 
Kampanya kapsamında, Pembe Kurdele’nin Facebook, Instagram ve Youtube hesaplarında meme sağlığı farkındalığı konusunda paylaşımlara yer veriliyor. Pembe Kurdele, konuyu yalnızca kanser haftası, kadınlar günü gibi özel günlerin yanı sıra, tüm yıl boyunca ele alması ile benzer projelerden farklılaşıyor. 23 Ekim tarihinde yayına giren video ile kampanyanın ilk 1 haftasında yaklaşık 700.000 kişiye erişildi.

Künye:

Reklamveren: Fibaemeklilik / Esteworld
Reklamveren yetkilisi: Nehir Aksın / Meltem Gündüz
Reklam Ajansı: Gri Creative
Kreatif Direktör : Gaye Özdamar
Reklam Yazarı:  Nuri Turer
Marka Ekibi:  Mete Çelik , Nihan Şahin
Prodüksiyon Şirketi:  Diagonal Filmworks
Yönetmen:  Ahmet Baturay Tavkul
Kullanılan Mecralar: İnternet

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Matbuu.com Sosyal Medya Kampanyası: Matbuu Dijital Festival Lipton Ice Tea’den “Nerde Yesem” Derdine Son! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.