Faşizm, İnterneti Fethediyor

Faşizm, İnterneti Fethediyor

Almanyalı organizasyon “Gesicht Zeigen!”, internette yayılan faşist propagandalara dur demek için bir kampanya başlattı.

Kâr amacı gütmeyen Almanyalı “Gesicht Zeigen!” organizasyonu, internette yayılan ırkçı ve sağ kanat görüşlerin önüne geçmeyi amaçlayan etkili bir kampanya yarattı.

Ogilvy & Mather Berlin imzalı “Fascism Conquers the Internet” kampanya videosunda Nazi lideri Adolf Hitler, dublaj yapılmış olarak karşımıza çıkıyor.

Hitler, yalnızca Alman gençliğine değil, tüm dünyadaki geçlere sesleniyor ve internetin tüm sınırları aşacağından; Twitter, Facebook ve YouTube’u kullanarak genç takipçiler bulacaklarından söz ediyor.

Yalan haberler yayacaklarından ve en üst sıralarda yer almak için arama motorlarının algoritmalarını manipüle edeceklerini anlatıyor.

Kampanya için hazırlanan basılı reklam afişlerinde ise hashtag simgesinin Nazi swastikası gibi kırmızı bir bayrağın ortasındaki yuvarlak beyaz zemine oturtulduğunu görüyoruz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← The Walking Dead: Our World İle Gerçek Hayatta Zombie Avı Apple Face ID, Her Kilidi Açıyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.