Facebook’un Logosu Yenilendi!

Facebook’un Logosu Yenilendi!

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook’un yıllardır kullandığı klasik logosu yenilendi.

Facebook, her ne kadar köklü bir değişiklik yapmasa da 2005 yılından beri kararlılıkla koruduğu logosunu yeniledi.

Logosundaki “Facebook” yazısının fontunu değiştiren şirket, eski logosunda bulunan daktilo harf biçimindeki “a” harfini de el yazısında kullanılan biçimi tercih etti. Facebook’un yeni logosunda ayrıca mobil cihazlardaki görünümü iyileştirmek için daha ince bir yazı karakteri kullanıldığı görülüyor.

facebook logosu

Facebook’un kreatif direktörlerinden Josh Higgins tarafından yapılan açıklamada, platformun bu değişikliği kullanıcılarla daha yakın ve samimi ilişki kurabilmek için yaptığı belirtildi. Önceki yazı tipinden çok fazla uzaklaşmak istenilmediğini vurgulayan Higgins, yeni logonun çeşitli web sitesi ve uygulamalar da kullanılmaya başlanacağını söyledi.

Facebook’un tasarımcılarından Christophe Tazuiet ise yeni tasarımı kişisel Twitter hesabından takipçileri ile paylaştı.

Yıllardır kullandığı logosunda küçük de olsa yeniliğe giden Facebook’un, sadece F harfinin olduğu küçük logosunda ise tasarımsal bir değişiklik olmayacak. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Albaraka Türk’ten Lokasyon Bazlı İftar Sayacı Linkedin’in En Etkili 10 Markası Açıklandı! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.