Facebook’tan Gençlere Özel Sosyal Ağ: Lifestage

Mobil Uygulamalar, Projeler 22 Ağu 2016
Facebook’tan Gençlere Özel Sosyal Ağ: Lifestage

Facebook, Snapchat’e rakip olacak yeni sosyal medya uygulaması Lifestage ile lise ve üniversite öğrencilerini hedefliyor.

Instagram’ın yeni “Stories” özelliği ile Snapchat’e meydan okuyan Facebook, şimdi de gençlere özel yeni bir sosyal medya uygulaması hayata geçirdi. Lifestage adındaki uygulamanın fark yaratan özelliği ise lise ve üniversite çağındaki gençleri hedeflemesi ve kullanıcıların biyografilerini yazılar yerine videolarla canlandırması.

Öğrencilerin okuldaki arkadaşlarını daha yakından tanımalarını sağlamak amacında olan uygulamayı kullanabilmek için 21 yaşın altında olmak gerekiyor. Daha büyük olan kullanıcılar uygulamada profil oluşturabilse bile sadece kendi profillerini görebiliyor.

Gençlerin kendilerini video ve fotoğraflar aracılığı ile tanıtmalarına imkan veren uygulamaya kaydolurken Facebook hesabını olması gerekmiyor. Kullanıcı Lifestage’de profil oluştururken okuduğu lise ya da üniversiteyi seçiyor ve o okulda en az 20 kişi uygulamayı kullanıyorsa diğer kişilerin profilleri görülebiliyor. Bu growth hacking yöntemi ile uygulamaya daha hızlı üye toplanması amaçlanıyor.

facebook-lifestage

Uygulamayı kullanan gençler sevdikleri ve sevmedikleri şeyleri paylaşarak kendileri hakkında daha detaylı bilgi verebiliyor. Örneğin dinlemekten keyif aldıkları müzikleri, en sevdikleri yemekleri ya da yapmaktan hoşlandıkları aktiviteleri fotoğraf ve videolar ile yayınlayabiliyorlar. Böylece gençlerin okul arkadaşları ve yaşıtları ile etkileşime geçmesi çok daha keyifli oluyor.

Facebook’tan ayrı bir uygulama olarak akıllı telefonlara indirilebilen Lifestage, şimdilik sadece iOS için sunuluyor. Uygulamayı şuradan detaylı olarak inceleyebilir ve indirebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Happy Digital’den Yepyeni Bir Hamilelik Takip Uygulaması: Mutlu Anne Stratejist’ten YSL için Başarılı Influencer Projesi →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.