Facebook’ta 360 Derece Canlı Yayın Dönemi

Facebook’ta 360 Derece Canlı Yayın Dönemi

Facebook, 360 derece canlı yayın özelliği “Live 360”ı kullanıma sunacağını duyurdu.

Son zamanlarda sanal gerçeklik alanın önemli atılımlar yapan Facebook, 360 derece fotoğraf ve video paylaşma imkanlarının ardından 360 derece canlı yayın özelliğiniz de kullanıcılara sunacağını duyurdu. Kullanıcıların canlı yayını istedikleri açıdan izlemesine imkan tanıyacak olan bu özellikte de içerikler telefonu çevirme ya da ekran üzerinde kaydırma yoluyla izleyici tarafından kontrol edilecek.

Facebook 360 derece ilk canlı yayınını ise National Geographic işbirliği ile gerçekleştirecek. Kanalın sayfasından sekiz bilim adamının 80 gün yaşadığı Mars yaşam similasyonu “Mars Desert Research Station” canlı yayından izleyicilerle buluşacak.

facebook-live-360-video

Öncelikle belirli bazı sayfalar üzerinde kullanıma açılacak olan 360 derece canlı yayın özelliğinin 2017 yılı sonuna doğru tüm kullanıcılara açılması bekleniyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Sepaş Enerji, Gri Creative’i Seçti Pınar Labne’nin Dijital Konkuru Açıklandı! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.