Facebook Yeni Reklam Platformu Atlas’ı Tanıttı

Facebook Yeni Reklam Platformu Atlas’ı Tanıttı

Facebook, insan merkezli pazarlama odağındaki reklam platformu Atlas’ı New York Advertising Week’de tanıttı.

Sosyal medya devi Facebook geçtiğimiz yıl Microsoft’tan satın aldığı Atlas platformunu yeniden yapılandırarak kullanıma açtı. İnsan merkezli pazarlamaya odaklanan bu reklam platformunda farklı cihazlar arasında çalışabilecek online pazarlamanın offline satın almalara etkisi görülebilecek.

Kullanıcılara çok daha kolay ürün ve hizmet satmayı hedefleyen platform, gelişmiş seçenekleri ile mobil reklamcılık konusunda önemli bir adım. Atlas ile pazarlamacılar platformlar ve cihazlar arasında kullanıcıları takip edebiliyor ve kullanıcıların izin vermesi durumunda email adreslerini kullanarak Facebook profilleri ile eşleşme sağlayabiliyor. Facebook yeni reklam platformu ile birlikte sosyal medya, arama, yaratıcı pazarlama ve yayıncılık gibi farklı alanlarda işbirliklerine giderek birden fazla mecrayı bir araya getirmeyi ve bu sayede insan odaklı pazarlamayı geliştirmeyi amaçlıyor.

facebook reklam platformu atlas

Atlas platformunun ilk olarak dünyanın en büyük reklam ajanslarından biri olan Omnicom tarafından kullanılacağı belirtiliyor. Marka olarak platformu ilk kullananlar ise Omnicom’un iki büyük müşterisi Intel ve Pepsi olacak.

Facebook’un platform dışındaki sitelere de reklam satışı yapabilme ve online reklam alanında güç kazanma amacıyla satın aldığı ve geliştirdiği Atlas, Google Adwords reklamlarına önemli bir rakip olacak gibi görünüyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Google Yeni Mobil Reklam Formatlarını Tanıttı Zadaca Dijital’e İki Yeni Müşteri →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.