Facebook Yeni Kampanya Ve Reklam Yapısına Geçiyor!

Facebook Yeni Kampanya Ve Reklam Yapısına Geçiyor!

Facebook, reklamların reklamveren tarafından organize ve optimize edilerek ölçülebildiği üç aşamalı yeni kampanya yapısına geçiyor.

Facebook, geçerli kampanya yapısına üçüncü bir seviye eklenerek oluşturulan ve işletmelerin reklamlarını düzenlemeleri, optimize etmeleri ve performanslarını ölçmelerini daha kolay hale getirecek yeni yapısını kullanıma açmaya başladığını duyurdu.

Mart ayı boyunca sürecek olan geçiş süreci Reklam Oluşturma Aracı, Reklam Yöneticisi, Power Editör ve Tercihli Pazarlama Geliştiricileri, Facebook Exchange ortakları ve üçüncü taraf reklam arayüzlerini kapsıyor ve müşterilerin kullandığı tüm reklam arayüzlerinde kullanılabiliyor.

Facebook’ta şuanda kampanya ve reklam olmak üzere iki seviyeden oluşan yapı önümüzdeki günlerde kampanya, reklam seti ve reklam olmak üzere üç seviyeye çıkarılacak.

facebook kampanya yapısı

Yeni düzenlemede “Kampanya” adında yeni bir seviye eklenmiş. Buna göre oluşturulan her kampanya için reklam verme amacı seçildiği takdirde, kampanya bir ya da daha fazla reklam seti içerecek. Böylece reklamveren, her reklam verme amacına yönelik olarak aldığı sonuçları optimize edebilecek.

Daha önce kampanya olarak kullanılan yapının ismi ise “Reklam Seti” olarak değiştirilmiş. Bir reklam setinde bir ya da daha fazla reklam bulunabiliyor ve her reklam seti için bütçe ve planlama belirlenmeye devam ediliyor. Reklam setinde bulunan reklamlarla aynı hedef kitle hedeflenebiliyor. Kısacası reklamveren hedef kitle segmenti için bir reklam seti oluşturabiliyor. Böylece hedef kitle için harcanan tutarın kontrol edilebilir olması, hedef kitlenin reklamları ne zaman göreceğine karar verebilir olması ve hedef kitleye özel ölçümlerin görülebilmesi amaçlanmış.

Yeni yapının üçüncü seviyesi ise “Reklamlar”. Reklamlar,  reklam setlerinin içinde yer alıyor ve hedef kitle belirleme, teklifi reklam düzeyinde seçme gibi imkanlar devam ediyor. Sistemin; görseller, bağlantılar, video, metin veya yerleştirmeler konusunda optimize edilebilmesi için her reklam setinde birçok reklamın oluşturulması öneriliyor.

4 Mart itibariyle başlayan yeni yapıya geçiş süreci Facebook tarafından yapılan bilgilendirmeler ile bu ay boyunca devam edecek. Konu ile ilgili olarak Facebook tarafından hazırlanan İngilizce dökümana şuradan ulaşabilirsiniz.

 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Rixos Hotels Sosyal Medya Ajansı Dekatlon Buzz Oldu Apple Otomobil Entegre Sistemi: Carplay →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.