Facebook Workplace Kullanıma Açıldı!

Facebook Workplace Kullanıma Açıldı!

Facebook, daha önce “Facebook at Work” adıyla duyurduğu işyerlerine özel iletişim ağı “Workplace”i kullanıma açtı.

Facebook, çalışanların işyerlerinde eş zamanlı olarak projelere katkı sağlamasına imkan veren “Workplace” platformu ile e-posta ve benzeri sistemlerin yavaşlığını aşmayı amaçlıyor. Dünya genelinde şimdiden binden fazla organizasyon ve 100 binin üzerinde grup tarafından kullanılan platform, özellikle ofisleri olmayan ve masa başında çalışmayan kullanıcılar için önemli bir ihtiyacı karşılıyor.

Workplace Analytics

Platformun mobil özelliği sayesinde özellikle geleneksel iş yeri araçlarına sahip olmayan kullanıcılar, bu araçlara rahatlıkla erişebiliyor. En çok Hindistan, Norveç, ABD, Birleşik Krallık ve Fransa’da kullanılan platformun yeni özellikleri ise şöyle:

Rekabetçi Fiyatlandırma Modeli: Bu model kapsamında şirketler kullanıcı başına, kullandıkları kadar ödeme yapabiliyor. Fiyatlandırma, 1000 adet aktif kullanıcı için aylık 2 USD, 1001 – 10.000 arası aktif kullanıcı için aylık 2 USD ve 10.000’in üzerinde aktif kullanıcı için aylık 1 USD şeklinde olacak.

Yeni Özellikler: Workplace; Çoklu Şirket Grupları (Multi-Company Groups), Live, Tepkiler, Otomatik Çeviri, Video ve gruplar için sesli arama gibi özellikler de barındırıyor. Çoklu Şirket Grupları sayesinde farklı organizasyonların çalışanları işbirliği yapabiliyor.

Workplace Partner Programı: Facebook, Workplace Partner Programı kapsamında Deloitte ve Microsoft gibi şirketlerle işbirliği yaparak kullanıcıların Workplace deneyimini geliştirmeye amaçlıyor.

Work Chat

Workplace platformu; şirketlerin Haber Akışı, Gruplar, Chat ve Canlı Video gibi tanıdık Facebook araçlarını kullanarak birlikte daha rahat çalışmalarına imkan veriyor. Mobil öncelikli olarak tasarlanan Workplace ile kullanıcılar dünyanın dört bir yanındaki iş arkadaşlarıyla birlikte çalışabiliyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Paylaşan, Konuşan, Tartışan Bir Ortak Yaşam Ve Çalışma Alanı: Habita Konsina İlaç Dijital İletişim Çalışmaları İçin Piktus’u Seçti! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.