Facebook Studio Awards 2014 Kazananları Açıklandı

Facebook Studio Awards 2014 Kazananları Açıklandı

Facebook’ta gerçekleştirilen en yaratıcı projelere imza atan ajans ve markaların ödüllendirildiği Facebook Studio Awards 2014 kazananları açıklandı.

Dünya çapında popüler 14 kişilik kreatif ekipten oluşan jürinin Facebook üzerinden gerçekleştirdiği kampanyaları değerlendirdiği yarışmada 15 yaratıcı projeye ödül verildi. Yarışmanın birincilik ödülü olan Blue Award bu yıl Heineken USA Super Bowl kampanyası “If We Made It” projesine verildi.

Facebook Studio Awards’da bu sene ayrıca kar amacı gütmeyen kampanyalar için de ayrı bir kategori oluşturuldu. Bu kapsamda verilen ilk Blue for Good ödülü, dünya çapında baskıcı devetler tarafından verilen ağır ceza kararlarına dikkatleri çeken “Trial by Timeline” kampanyası ile Amnesty International’a verildi.

Facebook Studio Awards 2014’te mavi ödülleri alan kampanyalar:

Blue

Kampanya: If We Made It (ABD)
Ajans: Droga5
Reklamveren: Heineken

 
Blue for Good

Kampanya: Trial by Timeline (Yeni Zelanda)
Ajans: Colenso BBDO
Reklamveren: AIM Proximity ve Amnesty International

 
Ödül alan diğer kampanyalar için Facebook Studio Awards 2014 sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Marketing Day 3 Shoppper Marketing Konferansı →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.