Facebook Stories’e Reklamlar Geliyor

Facebook Stories’e Reklamlar Geliyor

Günlük aktif kullanıcı sayısı 150 milyona ulaşan Facebook Stories, reklam özelliğini test ediyor.

Facebook F8 konferansında, Facebook Stories paylaşımlarının önümüzdeki sene feed paylaşımlarını geçeceğini, platformun geçtiğimiz yıla oranla 15 kat daha hızlı büyüdüğünü açıkladı. Bu veriden yola çıkarak hareket eden sosyal ağ, Snapchat klonu Facebook Stories’i yeni özelliklerle geliştirmeye devam ediyor.

14 ay önce yayınlanan Facebook Stories’i artık bir gelir kaynağına dönüştürme zamanının geldiğini düşünen Facebook, ilk Stories reklamlarını Amerika, Meksika ve Brezilya’da test etmeye başladı. Facebook Stories reklamları, kullanıcıların atlayabildiği 5-15 saniyelik videolardan oluşuyor. Reklamlar henüz tıklanmıyor ya da call to action formatında değil. Bu özellikler, birkaç ay sonra platforma eklenecek.

Reklamverenler, yeni reklam formatını Instagram Stories reklamlarını genişletebilecek ya da başlı başına Facebook’un otomatik olarak tam ekran Stories reklamlarını yeniden boyutlandırıp altına metin yazarak kullanabilecek. Ayrıca Facebook, reklamcılara Facebook Stories performanslarını daha doğru ölçebilmelerini sağlayacak araçlar da sağlayacak.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Google Photos’a Favori Olarak Kaydetme ve Beğenme Butonları Ekleniyor Facebook, Markaların Influencer Bulmasını Kolaylaştıran Bir Platform Geliştiriyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.