Facebook, Sayfaların Kapak Görseline Slayt Gösterisi Ekleme Özelliğini Deniyor

Facebook, Sayfaların Kapak Görseline Slayt Gösterisi Ekleme Özelliğini Deniyor

Bazı web siteleri, Facebook sayfalarının kapak fotoğrafı bölümünde slayt gösterisi özelliğinin test edildiğini fark etti.

Facebook, markaların Facebook Sayfalarını zenginleştirebilmesi ve sayfa ziyaretçilerinin gözlerine hoş görünmesi için yaratıcı araçlar geliştirmeye devam ediyor. Tabii, kapak görselinizi slayt gösterisine çevirmeden önce kaç kişinin direkt olarak sayfanıza geldiğini hesaba katmanız gerekiyor.

Çünkü Facebook Sayfaları trafiğinin büyük bir kısmı News Feed’de paylaşılan içerikler yoluyla sayfaya ulaşıyor. Kapak fotoğrafına slayt gösterisi eklemek, bu durumda sayfanız için ufak bir katkı sağlayabilir. Fakat, diğer yandan iyi görünen bir Facebook Sayfası, profesyonelliği çağrıştırıyor.

Facebook, konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmasa da The Next Web ve Social Media Today, sayfalarının kapak fotoğrafları üstünde beliren bir uyarıyla slayt gösterisi özelliğinin sosyal medya platformu tarafından test edildiğini fark etti. Yeni özelliğin bütün kullanıcılara ne zaman açılacağı ise bilinmiyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Mezosfer Medya ve Adventure Creative Güçlerini Birleştiriyor! Microsoft, LinkedIn’i CV Asistanı İle Word’e Taşıyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.