Facebook “Satın Al” Butonunu Test Ediyor!

Facebook “Satın Al” Butonunu Test Ediyor!

Facebook, kullanıcıların site içinde alışveriş yapabilmesinin yolunu açacak olan “Satın Al” butonunu test ediyor.

Twitter’a alışveriş özelliğinin gelmesinin ardından Facebook da kendi platformu üzerinden satın alma yapılmasına imkan sağlayacak geliştirmelere başladı. Kullanıcıların site ya da uygulamayı terk etmeden alışveriş yapabilmesini amaçlayan Facebook, “Satın Al” butonunu test ettiğini resmi bloğu üzerinden duyurdu.

ABD’de küçük ve orta ölçekli işletmeler ile test edilen buton; Facebook’un daha önceki denemelerinin aksine site dışına yönlendirmeyecek, sadece platform içinde alışveriş yapılabilecek. Ayrıca Facebook test aşamasında gerçekleşen satın alma işlemlerinden herhangi bir komisyon almayacak. Fakat düzenlemenin hayata geçirilmesi ile birlikte bu durum değişebilir.

Facebook Satın Al Butonu Test

Facebook kullanıcıları platform içinde daha önce sadece tekliflerden yararlanabiliyor, oyunlar için ise sadece oyunda kullanabilecekleri puanlar satın alıyordu. Testlerin ardından Facebook haber akışı ve reklamlarında “Satın Al” butonunu görmek olası hale geliyor. Facebook yaptığı resmi açıklamada kullanıcıların gizliliğine ve güvenliğine önem verildiğini vurguluyor.

Facebook’un henüz test aşamasında olan alışveriş düzenlemesinin dünya çapında ne zaman faaliyete geçeceği ise henüz açıklanmadı. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Türkiye Twitter Kullanıcı İstatistikleri – 2014 Google’dan İşaret Dili Projesi: Google Gesture →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.