Facebook Profilinizden Karakter Analizi Çıkarın: Five Labs

Facebook Profilinizden Karakter Analizi Çıkarın: Five Labs

Five isimli bir firma tarafından kurulan interaktif infografik site Five Labs ile kendinizin ya da arkadaşlarınızın karakter analizlerini çıkarabilirsiniz.

Kaliforniya’da kurulan biri girişim firması, kullanıcıların karakter analizi yapabileceği bir platform geliştirdi. Herhangi bir kurulum gerektirmeyen uygulamayı kullanabilmek için Five Labs web sitesinde bulunan uygulamaya girip Facebook hesabınıza erişim izni vermeniz yeterli.

Uygulama temel olarak Facebook’ta yaptığınız paylaşımları, duvarınızda yer alan mesajları ve anahtar kelimeleri inceleyerek ortaya bir analiz çıkarıyor. Ardından kullanıcının karakteri 5 yönden inceliyor:

  • Açıklık: Sanata ilgi, hayal kurma, yaratıcı fikir, his, macera, merak ve sıra dışı deneyimler.
  • Sorumluluk: Başarı için azim, öz disiplin, planlı olma.
  • Dışadönüklük: Olumlu duygu, enerji, ortaklık ve teşvike eğilim.
  • Uyumluluk: Şüpheli ve zıt olmaktan çok merhametli ve yardıma hazır olmaya eğilim.
  • Duygusal Denge: Öfke, kaygı, alınganlık, bunalım gibi duyguları yaşamaya eğilim.

five labs karakter analizi

Five Lab uygulaması kullanıcılara kendilerinin dışında çevresindeki insanların ya da tanınmış kişilerin de karakter analizini yaparak karşılaştırma imkanı da sunuyor.

facebook karakter analizi

Tamamıyla ücretsiz bir hizmet olan Five Labs uygulamasının geliştiricileri ayrıca girilen verilerin hiçbir şekilde satılması gibi bir durum olmayacağını belirtiyorlar.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Sörfçüler İçin Giyilebilir Teknoloji: RipCurl SearchGPS Samsung’dan Üçüncü Nesil Giyilebilir Teknoloji: Simband →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.