Facebook Messenger’a Sevgililer Günü’ne Özel Yenilikler Geliyor

Facebook Messenger’a Sevgililer Günü’ne Özel Yenilikler Geliyor

Çiftlerin duygularını daha rahat ifade edebilmesini sağlamak isteyen Facebook, Messenger’a Sevgililer Günü’ne özel yenilikler getiriyor.

Sevgililer Günü kapıdayken, çiftlerin sevgilerini birbirlerine daha kolay ifade edebilmesini isteyen Facebook, mesajlaşma uygulaması Messenger’a bazı özellikler eklemeye hazırlanıyor. 2017 yılında sohbetlerin en aktif olduğu dönem olan Sevgililer Günü’nü değerlendirmek isteyen Facebook, insanların romantik duygularını birbirlerine nasıl ifade ettiğine odaklandı. Elde edilen veriyle, bu yılki Sevgililer Günü’nde insanların sevdikleri kişiyle etkileşim kurması için yeni yollar oluşturuldu.

Sevgililer Günü ve sonrasında ilişki durumunu güncelleyecek olan kullanıcılar düşünülerek geliştirilen özellikle ‘İlişkisi Var’, ‘Nişanlı’ , ‘Medeni Birlikteliği Var’, ‘Evli’ ve ‘Serbest Bir İlişkisi Var’ ilişki durumlarından birini seçen kullanıcılar, Messenger’da sevdikleri kişiyle bir sohbet açılacağı bildirimini alacak.  Konuşma açıldığında, mesaj penceresinde kalp yağmuru efekti yer alacak.

Messenger, sevgiliniz, nişanlınız ya da eşinize ulaşmanızı kolaylaştırmak için, aktif olan konuşmalar alanında, sizin için özel olan kişinin yer aldığı sekmeyi en başta tutacak. Bu şekilde, çiftler birbirlerinin ne zaman çevrimiçi olduğunu kolayca öğrenebilecek. Konuşmalar; özel yazı rengi, takma isim ve emojilerle daha özel bir hale getirilebilecek.

Messenger Kamera’ya da birbirinden farklı filtre ve efektler geliyor. Fotoğraflarda gözlere kalp eklenebilecek, Queen of Hearts filtresi ve kalpten şeker yağmuru gibi animasyonlu efektler yer alacak. Bu filtreler, Messenger görüntülü konuşmada da kullanılabilecek.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Facebook, Organik Sayfa Erişimi Hesaplama Yöntemini Değiştiriyor Instagram, Hikayelerinizin Ekran Görüntüsünü Alanları Size Bildirecek →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.