Facebook Messenger’a “Hikayeler” Özelliği

Facebook Messenger’a “Hikayeler” Özelliği

Facebook, Instagram’ın ardından Messenger’a da Snapchat’ten ilham aldığı “Hikayeler” özelliğini getiriyor.

Facebook, mesajlaşma platformu Messenger’da “Hikayeler” özelliğini test ediyor. “Messenger Day” ismindeki özellik ile kullanıcılar artık Messenger’da da Instagram ve Snapchat’te olduğu gibi hikaye paylaşımları yapabilecek.

Messenger Day kapsamında kullanıcılar fotoğraf ve video paylaşımları yapabilecek, paylaşımlara yazı, çizim ve filtre ekleyebilecek. Paylaşılan hikayeler kullanıcının “My Day” (Benim Günüm) listesinde toplanacak ve Snapchat’te olduğu gibi her hikaye 24 saat sonra silinecek.

Geçtiğimiz günlerde Instagram’a getirilen Stories özelliğine benzeyen Messenger Day, Snapchat’ten farklı olarak daha çok sticker içeriyor. Kullanıcılar bu birçok kategoride sunulan sticker’lar ile hislerini ve durumlarını ifade edebilecek.

Facebook Messenger Hikayeler

Yeni özelliğini Polonya’da test etmeye başlayan Facebook, önümüzdeki günlerde bu özelliği tüm Messenger kullanıcılarına açmaya hazırlanıyor. Messenger’ın mobil uygulamasında devreye girecek olan Messenger Day, Facebook üzerinden ise görülemeyecek.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Facebook eBay ve Craigslist’e Rakip Oluyor! AÇEV’in Dijital Ajansı Ahtapot Sosyal Medya Oldu! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.