Facebook Jibbigo Uygulamasını Satın Aldı!

Facebook Jibbigo Uygulamasını Satın Aldı!

Facebook, ses tanıma teknolojisi araçları üzerinde çalışan Mobile Technologies firmasını sesli tercüme uygulaması Jibbigo için satın aldı.

Jibbigo, iPhone ve Android’li telefonlar için online ve offline olarak sesli tercüme yapabilen dünyanın ilk mobil uygulaması olarak diğer metin tabanlı çeviri uygulamalarından ayrılıyor. Uzun zamandır turistler ve yabancıdil çevirisine ihtiyacı olan sağlık çalışanları tarafından kullanılan Jibbigo uygulaması, 25 dilde çeviri yapabiliyor.

jibbigo

Facebook’un asıl amacının tüm dünyadaki insanlar arasında iletişim kurmak olduğunu söyleyen Facebook ürün müdürlerinden Tom Stocky; yaptığı açıklamada kitleler arasındaki dil sorununu ortadan kaldırmayı amaçlayan bu adım hakkında heyecanlı olduğunu belirtti.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal platformu Facebook; Mobile Technologies ile birlikte bünyesine çeviri teknolojisi konusunda uzman olan mühendisleri de almış olacak. Facebook’un bünyesinde bu konuda çalışmalar sürdürecek ayrı bir departman kurup kurmayacağı ise henüz netlik kazanmış değil.

Uygulamanın Facebook üzerinden kullanıma nasıl sunulacağı merakla beklenirken, Facebook tarafından anlaşma şartlarının henüz kesinleşmediği belirtildi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Twitter Üniversite Kuruyor! Foursquare Reklamları Türkiye’de! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.