Facebook Hyper-Local Reklam Uygulamasını Tanıttı

Facebook Hyper-Local Reklam Uygulamasını Tanıttı

Konum tabanlı reklamlar konusunda epey gelişen Facebook, yerel hedef kitleye ulaşmayı sağlayan hyper-local reklam uygulamasını tanıttı.

Facebook, konum tabanlı özelliklerini geliştirmeye devam ediyor. Sosyal medya platformu, konum tabanlı sayfa değeri ve sinyal gücüne bağlı mobil reklamlardan sonra şimdi de yerel farkındalık reklam uygulamasını tanıtıyor. Bu reklamlar bir işletmeye yakın mesafedeki hedef kitleye ulaşacak.

Bu yeni reklam türü ile işletmeler hedef kitlelerini ve potansiyel müşterilerini daha kolay bulacak ve üstelik bu kişiler yakın mesafede bulunan kişiler olduğu için satış şansı artmış olacak. Facebook, bu yenilik ile açıkça küçük işletmelere hitap ediyor. Çünkü, yalnızca yakın mesafedeki kitleye ulaşmıyor ayrıca bunu uygun bir maliyetle yapıyor ve önemli bir yerelleştirme / erişim oranı yaratıyor.


facebook local awareness


Resmi açıklamaya göre, bu uygulamanın amacı birçok işle birlikte her gün pazarlamaya da zaman ayırmak zorunda kalan yerel işletme sahiplerinin işlerini kolaylaştırmak ve daha etkili sonuçlar almalarını sağlamak. Yeni bir reklam kampanyası oluşturmak için Facebook Local Awareness sayfasına gidebilir ve işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Reklam kampanyanızın erişmesini istediğiniz kitle ile ilgili istediğiniz özelliği belirleyebilir ve istediğiniz kadar harcama yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra reklamınızda istediğiniz görseli ya da görselleri kullanabilirsiniz.

Aşağıda Local Awareness reklam uygulamasının tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Dijital Reklam Yatırımları Yılın İlk Yarısında Yüzde 20,1 Büyüdü ReputeUs’tan Dillerden Düşmeyen Bayram Klişeleri →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.