Facebook Hediye Kartı

Facebook Hediye Kartı

Facebook, kullanıcıların Facebook aracılığıyla farklı yerlerden alışveriş yapabilmeleri için yükleme yapılan ve tekrar kullanılabilen Facebook Hediye Kartı’nı (Facebook Card) geçtiğimiz hafta duyurmuştu.

Facebook hediye kartı için oluşturulan “Gifts” platformuna Target, Jamba Juice, Olive Garden ve Sephora gibi yeni ortaklar ekledi. Fakat kullanıcılara her restoran ya da mağaza için farklı kart yerine, farklı yerlerde kullanılabilecek tek bir kart gönderiliyor.

Örneğin, birisi Target için 50 dolarlık hediye kartı alabilir ve Jamba Juice için 10 dolarlık hediyeyi aynı karta otomatik olarak yükletebilir. Fakat bu seçenek şimdilik sadece ABD’deki kullanıcılar tarafından kullanılabilecek çünkü “Gifts” uluslararası bir uygulama değil.

 Facebook Card

Bu, Facebook’un “Gifts” ürünü için kullanıcılara birçok hediye kartı postalamadan yeni seçenekler getirmenin bir yolu gibi görünüyor.

Facebook Hediye Kartı kullanıcılar arasında ses getirirse, Facebook harcama alışkanlıklarına dair yeni bilgiler elde edebilecek olsa da hediye kartı harcamaları kullanıcıların tipik alışverişlerini temsil edemeyebilir. Facebook hala Facebook Card ortakları ile anlaşmaları konusunda hiçbir detay paylaşmıyor, fakat bu bilgileri reklam hedeflemeleri için kullanma fikri cezbedici olabilir. Facebook, bu ürününü geliştirerek rekabet de yaratabilir.

 Facebook Card Uygulama

İlginç olan şey ise, Facebook’un gittikçe büyüyen mobil ödeme yerine fiziksel bir kartı tercih etmesi…

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Twitter Advertising API Duyuruldu! Deloitte TMT Raporu'na Göre 2013 Yılında Mobil Reklam Pazarı %50 Büyüyecek! →

Yazar Hakkında

Pelin Gülcan
Pelin Gülcan
ODTÜ Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği'nde Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü'nden mezun oldu. Pelin, DijitalAjanslar.com'un içeriklerini koordine ediyor ve sosyal medya iletişimini sürdürüyor.