Facebook Eğitim Ve Sertifika Programı Blueprint’i Duyurdu!

Facebook Eğitim Ve Sertifika Programı Blueprint’i Duyurdu!

Facebook, reklam ve pazarlama faaliyetlerini iyileştirebilmeleri için reklamcı ve markalara ücretsiz eğitim ve sertifika programı Blueprint’i duyurdu.

Blueprint programı ajanslar, iş ortakları ve pazarlamacılara Facebook’un nasıl daha efektif kullanılacağı konusunda ücretsiz eğitimler sunuyor. Facebook’un bu yeni eğitim girişimi; pazarlamacıların, markaların ve küçük ya da büyük işletmelerin Facebook reklam performanslarını artırabilmeleri ve Facebook pazarlamasını daha iyi anlayabilmeleri amacıyla tasarlandı.

Online dersler, yüz yüze eğitim ve sertifika programları ile Blueprint kampanya optimizasyonundan, Facebook videolarının nasıl kullanılacağına ve etkili reklam ölçümleme çözümlerine kadar Facebook reklam ve kampanyaları ile ilgili her konuda eğitim vermeyi amaçlıyor. Bunlarla birlikte bütün eğitim çalışmalarının etrafında döndüğü eLearning merkezi; katılımcılara Facebook terminolojisi, doğrudan pazarlama ve dijital satın alma konusunda yardımcı olmak için tasarlanmış 35 faydalı online ders sunuyor. Blueprint eLearning merkezinde Facebook Terminology, Direct Response Marketing ve A/B Testing gibi dersler bulunuyor.

facebook eğitim programı blueprint learnhow

Blueprint’e ek olarak Facebook, Learn How olarak adlandırılan bir online öğrenme merkezinin daha tanıtımını gerçekleştirdi. Facebook kullanmaya yeni başlayan pazarlamacılar ve küçük işletmeler için tasarlanan program adım adım Facebook pazarlamasını anlatıyor. Programda videolar, fotoğraflar ve eğitici kılavuzlarla Facebook sayfası oluşturma ve daha etkili sonuçlara nasıl erişileceği anlatılıyor. Facebook Business için yeniden tasarlanan Learn How’a 14 dilde erişim mümkün.

Facebook’un Blueprint programı materyallerine şimdilik sadece İngilizce olarak erişim mümkün olabiliyor. Facebook, programın bu yıl içinde diğer dillerin kullanımına da uygun hale getirileceğini duyurdu.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← ZenithOptimedia Yeni Küresel Medya Network’ü: Blue 449 Markalardan Instagram Layout Örnekleri →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.