Facebook’tan Anneler Günü Tavsiyeleri

Facebook’tan Anneler Günü Tavsiyeleri

Facebook, Anneler Günü hakkında Türkiye’de konuşulanları özel bir infografikte topladı.

Türkiye’nin en çok kullanılan sosyal iletişim platformu Facebook, bu yıl 10 Mayıs’ta kutlanacak olan Anneler Günü için markalara özel infografik yayınladı. Kullanıcıların Anneler Günü hakkında neler konuştuğunu detaylı bir şekilde inceleme imkanı sunan infografik, bu özel gün için kampanya yapmaya hazırlanan pazarlamacılara da fikir veriyor.

İnfografiğe göre Facabook’ta günde ortalama 1,1 milyon kez “anne” kelimesi geçerken, Anneler Günü’ne yaklaşıldığında bu sayı 2,7 milyona yükseliyor. Bu özel gün hakkında konuşan kitlenin yüzde 79’unu kadınlar oluşturuyor ve en popüler konular anne, aşk, aile, arkadaşlık ve hayat olarak öne çıkıyor.

Anneler Günü’nde en popüler hediyelerin serum, güzellik, çikolata, çiçek ve masaj olduğunu belirten Facebook, pazarlamacılara “anneleri lüks ile cezbetme” önerisinde bulunuyor.

facebook anneler günü infografik

Facebook, 10 Mayıs’a yaklaştığımız bu günlerde Anneler Günü ile ilgili konuşmaların, markaların özel kampanyalarında faydalı olacağını da belirtiyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Mobil İnternet Kullanımı, Masaüstü Kullanımı Geçti! Facebook Fan Sayısını Gösteren Sayaç: Fbox →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.