Facebook 10 Yaşında!

Facebook 10 Yaşında!

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım platformu Facebook bugün itibariyle 10 yaşına bastı.

Mark Zuckerberg tarafından 4 Şubat 2004 tarihinde temelleri atılan dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook bugün itibariyle 10 yılını geride bıraktı. 10 yılda milyonlarca insanın hayatında önemli bir konuma sahip olan Facebook, milyonlarca arkadaşlığa, fotoğraflara, markaların pazarlama faaliyetlerine ve birçok diğer paylaşıma ev sahipliği yaptı.

Aylık kullanıcı sayısı 1 milyar 230 milyonu bulan dev sosyal platform, kullanıcılarına 10. yıl armağanı olarak da sürpriz bir uygulama sundu. Facebook üzerinde zaman yolculuğuna çıkılmasını sağlayan A Look Back isimli uygulama ile kullanıcılara sosyal ağ üzerindeki kendi maceralarını ve önemli dönüm noktalarını görebilme fırsatı sunuldu.

10 içinde hızla büyüyerek dünyanın en büyük sosyal paylaşım ağı haline gelen ve birçok sosyal platform ve mobil uygulamaya ilham kaynağı olan Facebook önümüzdeki dönemde de yeni algoritmaları ve reklam stratejileri ile işlevsel bir arama motoru görevini de üstlenmeye hazırlanıyor.

Sosyal paylaşım alanında 10 yılı geride bırakan dev ağ Facebook önümüzdeki birkaç yıl da yoluna zirvede devam edecek gibi görünüyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Microsoft Foursquare’e 15 Milyon Dolar Yatırım Yaptı Pozitron, Monitise Tarafından Satın Alındı! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.