Eye Connection Instagram AR Filtresi ile Pandemi Döneminde Online Satışlarını Destekledi

Eye Connection Instagram AR Filtresi ile Pandemi Döneminde Online Satışlarını Destekledi

Pandemi döneminde markaların tüm pazarlama faaliyetleri de dijital hale geldi. Mağazalarını geçici olarak kapatma durumunda kalan ve dijital çalışmalarına daha da ağırlık veren, Türkiye’nin en yenilikçi gözlük markalarından biri olan Eye Connection, pandemi sürecinde gözlüklerini müşterilerine Instagram üzerinden denetti.

Clockwork Agency tarafından Eye Connection’a özel olarak hazırlanan Instagram AR filtresinde William modeli gözlüklerinin 3 renk alternatifi ile denemelerini sağladı. Markalarının performansını en üst seviyeye çıkarmayı hedefleyen Clockwork, bu dönemde Eye Connection’ın sosyal medya hesaplarındaki çalışmaları artırarak, AR filtre ile yeni bir deneyim yaratarak satışları desteklemeyi hedefledi.

Pandemi boyunca William Try On adlı Instagram filtresi 6.800’den fazla görüntülenme, 1.200’den fazla çekim elde etti.

Filtre ile Yarışma Kurgusu Takipçi Edinimi Sağladı

Instagram AR filtresini tanıtabilmek, daha fazla kullanıcı ile ürünlerini tanıştırabilmek için yarışma kurgusu hazırlayan Eye Connection ve Clockwork Agency, “Who is the most Robinson?” sorusuyla takipçilerinden Robinson fotoğraflarını William Try On filtresi ile paylaşmalarını istedi. Pandemi sürecinin getirdiği zorlukları, kuaförsüzlük ve berbersizlik gibi problemleri tatlı bir şekilde hafızalardan silmek isteyen ve aynı zamanda bu gibi eksikliklerin de kullanıcıları üzmemesi gerektiğini hatırlatmak isteyen marka 3 kişiye de William gözlük hediye etti.

Filtreyi hemen denemek için Eye Connection Instagram hesabını ziyaret edebilirsiniz.

Müşterilerine dijital ürün ve deneyimler yaratan Clockwork; büyüme odaklı stratejilerle, e-ticaret, web tasarım, mobil uygulama, sosyal medya, dijital reklam alanlarında ölçülebilir çözümler sunuyor. Kurulduğu 2002 yılından bu yana Türk Hava Yolları, McDonald’s, Little Caesars, Pizza Hut, Redbull, Starbucks, LC Waikiki, Vakko, Kahve Dünyası, Mapfre Sigorta,  Anadolu Grubu, Anadolu Motor, Çelik Motor, Temsa İş Makinaları, Zorlu Enerji, BJK , Gloria Hotels & Resorts ve Regnum Carya, Kaya Hotels & Resorts, Dentaş Kağıt, TSI Seats, S Sport TV gibi portföyüne kattığı birçok değerli marka ve 70’den fazla ödüllü projesi bulunmaktadır.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← İnci Akü’nün Web Sitesini Clockwork Baştan Yarattı Dünya Güzeli Azra Akın’ın Kolajen Tercihi →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.