Evlerini Buz Pistine Çeviren Eski Buz Patencisi Çift

Evlerini Buz Pistine Çeviren Eski Buz Patencisi Çift

Eski tutkuların, evde geçirilen zamandan keyif alarak yeniden canlanabileceğini anlatan IKEA reklamı, zamanında buz pistinde harika gösteriler sergilemiş iki buz patencisini konu alıyor.

IKEA’nın Kış Olimpiyatları ardından yayınladığı reklam filminde, gerçek hayatta profesyonel buz patencisi olan fakat kariyerlerini geride bırakan bir çift yer alıyor.

IKEA mobilyalarla renk kattıkları yaşam alanlarında, buz pateni tutkusunu anımsamak isteyen çift, yerdeki halıları topluyor, mobilyaları bir kenara iterek çoraplarıyla evin odalarında kaymaya başlıyor. Evin içinde ahenkli bir dansa dönüşen adımlara, Fransız şarkıcı Charles Aznavour’un ‘Hier Encore’ parçası eşlik ediyor.

Çift, evini bir buz pistine dönüştürüp parçaya uygun koreografilerini sergilerken, hareket etmeden duran IKEA mobilyaları ve fiyat etiketleri izleyicilerin gözüne çarpıyor. Televizyonda ve tüm dijital platformlarda yayınlanan “Make room for passion” (Tutkuya yer açın) isimli reklam, DDB Brussels imzasını taşıyor. Kampanya sloganı ise “Bring life into your living room.” (Salonunuza hayat verin)

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Getty Images’dan Temiz Su Kaynakları İçin Bağış Kampanyası DenizBank’tan 3 Boyutlu Hayaller →

Yazar Hakkında

Şenay Elvan Duman
Şenay Elvan Duman
Elvan, Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu. İzmir'de sektörle ilgili deneyimler kazanan Elvan, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.