Etohum 2014-2015 Başvuruları Başladı

Etohum 2014-2015 Başvuruları Başladı

Etohum 2014-2015 dönemi için başvurular başladı. Kasım 2014’e kadar sürecek olan başvuruların ardından seçilen girişimler ise Ocak ayında açıklanacak.

Etohum 2014-2015 başvuruları Temmuz-Kasım ayları arasında internet üzerinden alınacak. Girişimci adayları ile telefon ve video konferans görüşmelerinin ardından başarılı girişimlerin seçim süreci başlayacak. Etohum jürisi Eylül ayından itibaren İstanbul, Ankara ve İzmir’de düzenlenecek toplantılarda girişimcilerle buluşarak birebir görüşmeler yapacak.

Görüşmeler sonunda seçilen girişimler Aralık-Ocak aylarına Etohum kampına davet edilecekler. Ocak ayında ise Etohum yatırımcı kulübüne sunum yapacak olan 40 girişimden 15’i Girişimcilik Zirvesi’nde açıklanacak ve Startup Turkey’de yatırımcılarla bir araya gelecek.

etohum

Etohum’a kimler başvurabilir?

Etohum’a internet, oyun, yazılım, eticaret, mobil ortamlarda projesi veya girişimi olan girişimciler katılabiliyor. Katılım sırasında iş planları istenmezken; Şubat ayında düzenlenen Startup Turkey kampına katılacak tüm girişimler bu süreç içinde seçiliyor.

Etohum’a başvuran adaylardan hiçbiri reddedilmiyor fakat sadece Etohum yatırım kriterlerine daha yakın adaylarla iletişim kurularak karşılıklı görüşülüyor. Ayrıca 2 haftada bir gerçekleşen Etohum kafe toplantıları ve aylık yapılan Etohum kamplarında girişimcilerle daha fazla vakit geçiriliyor.

Etohum bir yarışma olarak düzenlenmiyor. Bu nedenle de girişimcilerin girişkenliklerini göstermeleri seçim için önemli bir kriter oluyor.

Etohum başvuruları hakkında detaylı bilgiyi web sitesinden alabilir ve 30 Kasım’a kadar şuradan başvuru yapabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← İnteraktif Pazarlama Zirvesi 2014 IBM SmartCamp İstanbul 2014 →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.