Etkileşim Tasarımı ve Trendler: Sketch Meetup İzmir

Etkileşim Tasarımı ve Trendler: Sketch Meetup İzmir

Bir tasarım uygulaması olan Sketch, yayınlandığı 2008 yılından bu yana tasarım sürecini kökten değiştiren bir yazılım olmayı başardı ve tasarımcılar arasında hatırı sayılır bir kitleye ulaştı. Her geçen gün gelişen tasarım araçlarını takip etmek ve bu araçları kullanarak tasarımlar üretmek amacıyla Sketch ortaklığında bir Sketch Meetup düzenleniyor.

Dünyanın 50’ye yakın şehrinde gerçekleştirilen bu etkinlik İstanbul’dan sonra İzmir’de de gerçekleştirilmiş olacak. Etkinlik kapsamında Crypto Events ekibi UI Tasarımında Trend Araçlar başlıklı sunumuyla etkileşim tasarımı alanındaki güncel araçlar hakkında konuşacak.

Ardından Sketch’in Topluluk Koordinatörü olan Ariel Aronica, California’dan videocall yöntemiyle bağlanarak Arayüz Tasarımı’nda Sketch Etkisi‘nden bahsedecek. Uluslararası bir tasarım ajansı olan R/GA’da Görsel İletişim Tasarımcısı görevini yürüten Çağrı Yurtbaşı tarafından Sketch ve Principle uygulamaları kullanılarak sıfırdan bir kullanıcı arayüzü geliştirecek. Program katılımcılar arasından 3 kişiye, yıllık 99$ değerindeki Sketch uygulaması lisansı hediye edilecek.

Sketch işbirliği ile Crypto Events tarafından, Atölye 15 ve Dijital Ajanslar.com’un medya sponsorluğunda düzenlenen etkinliğe kayıtlar 50 kişi ile sınırlı olup bu adres üzerinden kayıt işlemi gerçekleştirilmektedir.

Etkinlik Tarihi ve Yeri:
7 Aralık 2018, Cuma
17:00 — 22:00
Originn Co-Working, Bayraklı-İzmir

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Webolizma Akademi 2 Design Week Turkey 2018 Bu Hafta Kapılarını Açıyor →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.