ETİ İle WWF’den Sosyal Sorumluluk Projesi: Buğday Olmasa Facebook Olmazdı

ETİ İle WWF’den Sosyal Sorumluluk Projesi: Buğday Olmasa Facebook Olmazdı

ETİ Burçak ve WWF ortaklaşa gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi ile risk altında olan buğday üretimine dikkat çekerek “Buğday Olmasa Facebook Olmazdı” diyor.

Türkiye’nin en çok buğday üretilen bölgesi Konya Kapalı Havzası’nda yer altı suyu seviyelerinin hızla düşmesi ve havzanın kuraklaşma tehlikesi ile karşı karşıya kalması nedeniyle ETİ Burçak ve WWF ortaklaşa bir projeye adım attı. “Buğday Olmasa” adı verilen proje ile önümüzdeki 50 yıl içinde yaşanacak olan iklim değişikliği ile tehlike altına gireceği ön görülen havzayı kurtarmak hedefleniyor.

Proje kapsamında yayınlanan bir mikrosite ile insanları bilinçlendirmeyi hedefleyen ETİ ve WWF, Konya Kapalı Havzası’ndaki tehlikeyi tüm boyutları ile anlatarak ne yapılması gerektiği konusunda bilgi veriyor. Havzanın kurtarılarak ekolojik sistemin dengesinin ve buğdayın korunmasını amaçlayan projede ETİ Burçak ve WWF’nin bölgede ortaklaşa yaptığı çalışmalardan bahsediliyor. Sulama yöntemlerini değiştirme konusunda çiftçilere eğitimler vererek önemli ölçüde tasarruf yapılan projenin diğer illere de yayılması hedefleniyor.

eti ile wwf buğday olmasa facebook olmazdı

ETİ Burçak ve WWF’nin sürdürülebilir tarım projesinin tanıtımı için hazırlanan reklam videosu ise konuyu esprili bir şekilde ele alarak “Buğday olmasa Facebook olmazdı” diyor. Punch imzalı reklam kampanyasında marka, buğdayın yüzyıllar içindeki hikayesini ele alıyor.

 
Projeyi “Buğday Olmasa” mikrositesi üzerinden detaylı bir şekilde inceleyebilir ve reklam filmini paylaşarak bu farkındalık kampanyasına destek olabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Pera Palace'tan İnteraktif Polisiye Hikaye Red Bull'dan Yeni Bir Macera: Kutu Kapmaca →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.