Erkekler, Suudi Arabistan’da Otomobil Kullanmaya Başlayacak Kadınlar İçin Hazır mı?

Erkekler, Suudi Arabistan’da Otomobil Kullanmaya Başlayacak Kadınlar İçin Hazır mı?

Shell Helix, Suudi Arabistan’da otomobil kullanmaya başlamasına günler kalan kadınların hayatlarındaki erkeklerin, bu konuda neler düşündüğünü gösteren bir kampanya hazırladı.

Suudi Arabistanlı kadınların otomobil kullanmaya başlamasına sayılı günler kaldı. Suudi kadınlar, 24 Haziran’dan itibaren direksiyon başına geçebilecek. Bu hakkı çok geç elde eden kadınlar aslında hayat yolculuklarında sürücü koltuğunda olmaya ve eşlerini, erkek kardeşlerini ya da babalarını hayatın her alanında desteklemeye alışkın.

Erkeklerin, kadınların otomobil kullanması fikrine nasıl baktığını öğrenmek isteyen Shell Helix motor yağları,M&C Saatchi Dubai’yle birlikte “Are men ready for women drivers in Saudi Arabia?” kampanyasını yarattı.

Kampanya için bir otomobilin yolcu koltuğuna geçen erkekler, hayatlarında her zaman onlara destek olan, hayatlarına anlam katan kadınlara ne kadar değer verdiklerini, otomobil kullanacak olmalarından dolayı can güvenlikleri açısından biraz endişeli olduklarını anlatıyor.

Projeksiyonla yansıtılan, birlikte çekindikleri fotoğraflara bakarlarken duygulanıp heyecanlanıyor. Reklam filminin sonunda ise erkeklerin eşleri, kızları, kardeşleri ve anneleri sürücü koltuğuna geçiyor ve erkekleri her konuda destekleyen kadınları, onların da çıkacakları bu yeni yolculukta, (sosyal medyada #SupportHerJourney etiketiyle) desteklemeleri gerektiği mesajı veriliyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Siber Zorbalığın Yarattığı Domino Etkisi Coca-Cola, 2018 Dünya Kupası'na Hazır! →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.