EnterPrize Girişimcilik Yarışması

EnterPrize Girişimcilik Yarışması

Boğaziçi Üniversitesi tarafından düzenlenen Türkiye’nin en önemli üniversiteler arası etkinliklerinden biri olan EnterPrize Grişimcilik Yarışması başvuruları başlıyor!

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü tarafından bu sene ilk kez düzenlenecek olan üniversiteler arası girişimcilik yarışması EnterPrize, bir fikrim var diyen üniversiteli girişimci adaylarını bir araya getiriyor. 28 Ekim’den itibaren başvuruların alınmaya başladığı yarışmada 1 Aralık’a kadar Türkiye’nin her yerinden üniversiteli genç başvuru yapabiliyor.

Yarışmaya başvuran geleceğin girişimcileri 20-21 Aralık’ta düzenlenecek olan Girişimcilik Zirvesi’ne katılarak kendi işlerini kurmaları konusunda uzman yatırımcılar tarafından eğitim alma imkânı elde ediyor.

Üniversite lisans, yüksek lisans ya da doktora öğrencisi olan daylar yarışmaya tek başına ya da en fazla 4 kişiden oluşan gruplar olarak katılabiliyor. Değerlendirme sonucu birinci ön elemeyi geçmeye hak kazanan ilk 50 grup zirveye katılma hakkına sahip oluyor.  Projeler Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü Yönetim Kurulu ve Girişimcilik Alt Kurulu, Boğaziçi Üniversitesi ve Türkiye’deki diğer seçkin üniversitelerin konuyla ilgili öğretim üyeleri tarafından değerlendiriliyor.

 
Girişimcilik Zirvesi’nde oturum ve eğitimlere eksiksiz olarak katılan adaylar bir sonraki aşamaya geçme hakkı kazanarak 24 Aralık ve 16 Şubat tarihleri arasında online olarak iş planı gönderecekler. 17 Mart tarihinde ise en başarılı 10 projenin açıklanacağı ve 2 Mayıs tarihinde son bulacak yarışmanın birincisi 35 bin TLile ödüllendirilirken, yarışma kapsamında toplamda 75 bin TL ödül dağıtılacak.

Etohum, Denizbank, SAP ana sponsorluğunda ve Eczacıbaşı, Endeavor Türkiye, Arçelik gibi büyük firmaların desteği ile gerçekleşecek olan yarışma hakkında ayrıntılı bilgi için EnterPrize web sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Mediacat Felis Ödülleri Sahiplerini Buldu ADhere Reklamcılık Günleri 2013 →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.