En İyi Sosyal Medya Blogları 2015

En İyi Sosyal Medya Blogları 2015

Social Media Examiner tarafından bu yıl altıncısı yapılan Sosyal Medya Blog Yarışması’nda 2015 yılının en iyi sosyal medya blogları belirlendi.

Social Media Examiner tarafından düzenlenen 6. Sosyal Medya Blog Yarışması kapsamında bu yılın en çok okunan ve paylaşılan sosyal medya blogları belirlendi. Yarışma kapsamında başvuru yapan 600’den fazla blog, sosyal medya uzmanlarından oluşan bir jüri tarafından incelendi. Her bir sosyal medya blogu; içerik kalitesi, paylaşım sıklığı ve okuyucu katılımı gibi birçok etmen göz önüne alınarak analiz edildi.

Yapılan değerlendirmelerin sonucunda 2015 yılının en iyi 10 sosyal medya blogu finalist olarak belirlendi. Blogların listesi şu şekilde:


1) Buffer Social

Sosyal medyada en iyi yönetilen bloglardan bir tanesi olan Buffer Social, sosyal medya pazarlamacıları için her anlamda faydalı olacak iyi araştırılmış, kapsamlı içerikler sunuyor.

sosyal medya blogu


2) Grow

Mark W. Schaefer tarafından yönetilen Grow, içerik pazarlaması ile ilgili yazarın deneyimlerini paylaştığı ve işletmelerin iş dünyasında başarı kazanmalarına yardım etmek için tasarlanmış bir blog.

sosyal medya blog


3) Jon Loomer

Jon Loomer’ın içerik sıkıntılarına yaklaşımını yansıtan blogda Loomer, Facebook üzerinde odaklanan fantastik ve kapsamlı metinler paylaşıyor. Bu metinlerde yazar, deneyimlerini gerçek hayattan örnekleri destekleyici grafiklerle birlikte okuyucularına aktarıyor.

sosyal medya blogları


4) Convince & Convert

Kendisini kanıtlamış düşünce lideri Jay Baer tarafından yönetilen blog, tutarlı ve kaliteli içeriklerle deneyimli pazarlamacıların çizgisini yükseltmeyi amaçlıyor.

sosyal medya blog yazarları


5) Rebekah Radice

Okumayı kolaylaştıran bir şekilde düzenlenmiş blogun yazarı Rebekah Radice, yeni başlayan ve orta düzey pazarlamacılara önerilerini aktarıyor.

sosyal medya blogger


6) Socially Sorted

Socially Sorted, Donna Moritz tarafından üretilen düşündürücü ve merak uyandıran başlıklarla güçlendirilmiş ve çok iyi görsellerle desteklenmiş kaliteli içeriklerin paylaşıldığı bir blog.

sosyal medya yazarları


7) RazorSocial

Ian Cleary tarafından yazılan blogda işletmeler için faydalı birçok makale yer alıyor. Ayrıca yazar, yazılım aracı derlemelerini de nasıl kullanacaklarını anlatarak okuyucularıyla paylaşıyor.

sosyal medya bloggerlar


8) Jenn’s Trends

Jenn Herman tarafından yönetilen blogda niş bir kitleye hitap eden içerikler paylaşılıyor. “İşletmeler için Instagram” gibi içerikler yeni başlayan pazarlamacıların kendilerini geliştirmeleri için yardımcı olmayı amaçlıyor.

blog yazarları


9) Simply Measured

Simply Measured can alıcı veriler ve gerçek vaka çalışmalarının uygulamalı analizlerini içeren iyi yazılmış içerikler sunuyor.

blog yazarları sosyal medya


10) SocialBro

SocialBro nadiren tartışılan konularda kaliteli içeriklerin ve çok iyi tavsiyelerin yer aldığı bir blog.

sosyal medyada bloggerlar


Kaliteli içerikler ve güvenilir sosyal medya blogları arayanlar, Social Media Examiner jürisi tarafından belirlenen yukarıda sıraladığımız 2015’in en iyi bloglarına göz atabilir.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Tasarımda Font Seçimi Ve Tipografi Örnekleri Twitter İle Web Sitesi Trafiği Nasıl Artırılır? →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.