Egzersiz Hareketiyle Birleşen Kalp Masajı

Egzersiz Hareketiyle Birleşen Kalp Masajı

Kalori yakan bir aktiviteyi kalp masajıyla birleştiren Virgin Active, insanlara spor yaparken hayat kurtarmayı da öğretiyor.

Dünya standartlarındaki fitness kulübü Virgin Active, kalori yakan bir egzersiz hareketini hayat kurtaran bir aktiviteyle birleştirdi ve bu egzersizin uygulandığı “CPROBIC” sınıfını açtı. Kalp masajını BOSU egzersiziyle birleştiren aktivite, fitness yapmayı sevenlerin kalori yakarken aynı zamanda kalp masajı yapmayı öğrenmesini sağlıyor. 45 dakika süren egzersiz 400 kalori yaktırıyor.

Taylandlıların pek azı kalp masajı yapmayı bildiği için, gerçekleşen olaylarda yanlış uygulamalar ortaya çıkıyor. İstatistiklere göre ise hastaların %6’sına hastaneye yetiştirilmeden önce, olay yerinde kalp masajı yapılması gerekiyor.

Virgin Active’de 5 Mart’ta başlayan ve ilk yardım sertifikalı eğitmenler tarafından verilen CPROBIC eğitimi, fitness severleri donanımlı hayat kurtarıcılara dönüştürüyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Adidas’tan Ekstra Cihaza Gerek Duymayan Artırılmış Gerçeklik Deneyimi DenizBank’tan Kutu Açılış Videolarıyla Akıllı Telefon Kredisi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.