Eğitim Sektöründe Dijital Davranışlar ve Fırsatlar Zirvesi 2 Gerçekleşti!

Eğitim Sektöründe Dijital Davranışlar ve Fırsatlar Zirvesi 2 Gerçekleşti!

Google Türkiye ve Destex Digital işbirliği ile Eğitim Sektöründe Dijital Davranışlar ve Fırsatlar Zirvesi 2, Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarının katılımıyla gerçekleşti.

Dedeman Otel’de düzenlenen zirvenin eğitim dünyasında büyük yankı uyandırması, etkinliğin geleneksel hale geleceğinin sinyallerini şimdiden verdi.

Destex Digital Ajans Başkanı Emrah Ünal’ın konukları selamlamasıyla başlayan zirvenin sunuculuğunu Hazal Ayaşan Ayar üstlendi. Google Türkiye ile yaptığı ayrıntılı incelemelerden sonra eğitim sektöründeki dijital açıkları keşfettiklerini dile getiren Ünal, bu zirvenin gerekliliğinden bahsetti.


Dijitalleşme ile Dijital Dönüşümün Birbirine Karışması Büyük Hata

Destex Digital Zirvesi olarak da eğitim dünyasında yankı uyandıran etkinliğin ilk konuşmacısı Google Türkiye ekibinden Google Akademi Direktörü Özgür Deniz Aydın’dı. Pazarlamanın değiştiğinden bahseden Özgür Deniz Aydın, tüketicinin de değiştiğini ve haliyle pazarlama davranışlarının aynı kalmaması gerektiğini vurguladı.

Eğitim sektöründe Google ürünlerinin doğru kullanılması hakkında edindiği bilgileri konuklarla paylaşmaya devam eden Google Akademi Direktörü, yapay zekaya değinerek Google ürünlerinin değişiminden de bahsetti.

eğitimin-dijital-zirvesi-özgür-deniz-aydın


Google Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Pazarlama Eski Direktörü Mustafa İçil ise zirvenin ikinci konuşmacısı olarak dinleyenleri pek çok konuda aydınlattı. Eğitim sektöründe dijital dönüşüme ayak uydurmanın gerekliliğinden bahseden İçil, kendi hayatından verdiği örneklerle oldukça etkileyici ve bilgilendirici bir sunum gerçekleştirdi.

Dijitalleşme ile dijital dönüşümün birbirine karıştığından, kurumların dijitalleşmeyi dijital dönüşüm olarak algıladığından bahseden İçil, bunun oldukça yanlış bir algı olduğunu ifade etti. Dijital dönüşümle beraber hayatımıza giren kavramlardan da bahseden konuşmacı, nesnelerin interneti hakkında da detaylı bilgi verdi.

mustafa-icil-egitimin-dijital-zirvesi


Eğitimin Dijital Zirvesi Marketing Holmes moderatörlüğünde düzenlenen panelle konukları eğitim sektöründe bilgilendirmeye devam etti. Panel misafirleri de Türkiye’nin bu sektörde önde gelen isimleri olduğu için ilgiyle izlendi. Tink Okulları Kurucusu Zeynep Dereli, İstanbul Ticaret Üniversitesi Tanıtım ve Pazarlama Müdürü Serdar Mısır, Bilgi Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çevik ve Okul.com.tr kurucusu Emre Cem Kırbıyık, panelde dijital pazarlamada yapılan doğrulara ve yanlışlara değindi.

eğitimin-dijital-zirvesi-marketing-holmes


Eğitimde İletişim Ödülleri

Panelin ardından Pazarlamasyon.com tarafından düzenlenen Eğitimde İletişim Ödülleri’ne geçildi. Eğitim sektöründeki başarılı projeleri ödüllendirmek ve sektöre ilham vermek için düzenlenen Eğitimde Pazarlama Ödülleri’ni, Pazarlamasyon.com kurucusu Necip Murat verdi. Ödül alanlar;

eğitimde-pazarlama-ödülleri

En İyi Aday Öğrenci Kampanya İletişimi
İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ

Genel Sekreter Yardımcısı
ADNAN ECEVİŞ

En İyi Web Sitesi Kullanımı
İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ

Genel Sekreteri Dr. Öğr. üyesi
SERDAR ÇÖP

En İyi Topluluk Yönetimi
YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ / GELECEĞİ PLANLA PROJESİ

Veri Yöneticisi
EMRE ÖZDAYI

En İyi Web Sitesi Kullanımı
İDE OKULLARI

Kurumsal İletişim ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı
ESRA ÇABUKCAN

En İyi Youtube Kullanımı
OKYANUS KOLEJİ

Yönetim Kurulu Üyesi
SERDAR ÖZPINAR

En İyi Sosyal Medya Kullanımı
MEKTEBİM OKULLARI

Kurumsal İletişim Müdürü
EREN ÇULCUOĞLU

Eğitimde iletişim ödülleri gerekliliğinden bahseden Pazarlamasyon.com kurucusu Necip Murat, sektörde bir ilk olmanın gururundan bahsederken bu anlamda okullara ilham vermek istediklerini de ifade etti. Eğitim dünyasında artan potansiyeli gördüğünü söyleyen Murat, eğitim sektörünün dijital dönüşüm geçirmesi gerektiğini belirtti.


Uygulamalı Eğitim Öğrenciyi Teşvik Ediyor

uygulamalı-eğitim-öğrenciyi-teşvik-ediyor

Eğitimde Pazarlama ödül töreninden sonra tekrar sahneye çıkan Destex Digital Ajans Başkanı Emrah Ünal, ESTA Raporu sunumuyla eğitim dünyasına ışık tuttu. Öğrenci ve velilerin karar verme süreçlerine değinen Ünal, bu sürece etki eden faktörleri ve saha analiz sonuçlarıyla elde edilen verileri anlattı.

Eğitimin Dijital Zirvesi’nin son konuşmacısı gazeteci-yazar Serdar Kuzuloğlu oldu. Erasmus’tan yola çıkarak eğitim sektörünü anlatan Kuzuloğlu eğitimdeki tek düzeliği eleştirirken uygulamalı eğitimle beraber dijitalleşme sürecinin önemine değindi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Digital Days – 3 Başlıyor! UXAlive Turkey 2019 Konferansı →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.