Duruş Bozuklukları İçin Teknolojik Çözüm: UpRight

Duruş Bozuklukları İçin Teknolojik Çözüm: UpRight

Duruş bozuklukları için teknolojik bir çözüm olarak tasarlanan UpRight ile alışkanlıklarınızı değiştirebilir, bel ve sırt ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Bilgisayar ve akıllı cihazların kullanımının yaygınlaşması, bazı sağlık sorunlarını da beraberinde getirdi. Telefon, tablet kullanırken ve masa başında çalışırken dikkat edilmeyen oturma pozisyonu da bel ve sırt ağrılarının en önemli sebeplerinden biri. Bu sorunun çözümü ise yine teknoloji ile birlikte geliyor.

Dik oturmayı unutanlar için tasarlanan giyilebilir teknoloji UpRight, duruş alışkanlığınızı değiştirmeyi hedefliyor. Bel omurları üzerine yerleştirilen cihaz öne eğilerek oturduğunuzda, arkanıza gereğinden fazla yaslandığınızda ya da uzun süre hareketsiz kaldığınızda yumuşak titreşimlerle sizi uyarıyor.

teknolojik çözüm upright

Bir giyilebilir teknoloji ürünü olan UpRight, Bluetooth bağlantısı ile mobil uygulama üzerinden yönetilebiliyor. Uygulama gerçek zamanlı güncellemeler gönderiyor ve kişiye özel bir egzersiz programı oluşturuyor. Kullanıcılar uygulamayla cihazı kullanan tanıdıklarını da takip ederek destekleyebiliyor.

UpRight masa başında çalışırken, yolda yürürken ya da spor yaparken kullanılabiliyor. Kullanıcıların günde 15 dakika ile 2-3 hafta kadar cihazı kullanması sırt kaslarını güçlendiriyor. Böylece dik durmak bir alışkanlık haline geliyor.

 
Indiegogo üzerinden hedefinin iki katından fazla destek elde eden UpRight projesinin önümüzdeki günlerde hayata geçirilmesi bekleniyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Faydalı Chrome Uzantısı: Google Analytics Sayfa Analizi Not Defteri Dijital Yedekleme Hizmeti: Mod →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.