Dünyanın Instagram Filtresiyle Çalışan İlk Otomatı: Instacandy

Dünyanın Instagram Filtresiyle Çalışan İlk Otomatı: Instacandy

Dünyanın Instagram filtresi ile çalışan ilk otomatı Instacandy, Instagram kullanıcılarına seçtikleri filtrelere göre şeker dağıtıyor.

Grey Experience konseptiyle müşterileriyle daha önceden tecrübe etmemiş oldukları hizmet, ürün ya da fikirleri paylaşmayı hedefleyen Grey İstanbul, bu çalışmalarının ilk örneği olan Instagram filtresiyle çalışan otomatı Instacandy’i Kristal Elma’da görücüye çıkardı.

Dünyada ilk kez 26. Kristal Elma Yaratıcılık Festivali ziyaretçilerinin deneyimlediği Instacandy, Instagram üzerinde #Instacandy etiketi ile paylaşılan fotoğraflarda kullanılan filtreye göre otomatik olarak birer kutu şeker verdi. Instagram’daki filtreleri farklı renk ve tatlarda akide şekerleri ile eşleştiren ajans, otomatın etrafını ise renkli ve eğlenceli illüstratif içeriklerle donattı.

Instacandy projesi ile festival boyunca 450 kutu şeker sahibini bulurken, en fazla paylaşılan filtre ise Myfair oldu. Otomat, filtresiz paylaşılan fotoğraflar için de içinde şeker olmayan boş kutularla ziyaretçileri şaşırttı.


 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Google Partners'tan Yaz Sonu Yarışması: Yazın Ruhu Beko'dan Yeni ve Dinamik Logo Tasarımı →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.