Dünya Çocuk Bayramı’nda UNICEF’ten #GoBlue Kampanyası

Dünya Çocuk Bayramı’nda UNICEF’ten #GoBlue Kampanyası

Dünya Çocuk Hakları Gününde UNICEF hakları ihlal edilen çocuklar için #GoBlue hashtagıyla tüm dünyayı saran bir imza kampanyası başlattı. Ana videosunda Millie Bobby Blue ve Dua Lipa gibi ünlü isimlerin yer aldığı kampanya, Türkiye’de Tuba Büyüküstün’le duyuruldu ve ilk gününde kampanyaya destek olmak adına Atakule maviye büründü.

Dünyanın her yerinde çocukların eğitim, korunma, oyun, sevgi, sağlık, umut ve mutluluk gibi temel hakları ihlal ediliyor. UNICEF tüm çocukların okula gidebildiği, öğrenebildiği, tehlikeden uzak, güvenli, potansiyelini gerçekleştirebildiği bir dünyayı yaratmak için imza kampanyası başlattı. #GoBlue ismiyle başlatılan kampanyaya katılarak, dünya liderlerinden çocuk haklarını korumak için taahhüt vermeleri ve bu taahhüttü yerine getirmelerini isteyebilirsiniz.

UNICEF #GoBlue kampanyasını ilk önce Dünya Çocuk Bayramı gününde ünlü iyi niyet elçilerinin yer aldığı tanıtım filmi ile duyurdu. Bu tanıtım filminde Millie Bobby Brown, Orlando Bloom, Liam Neeson, Lilly Singh, Dua Lipa ve Blue Man Group gibi ünlü sanatçılar, herkesi kampanyaya katılım için davet ediyor.

UNICEF #GoBlue kampanyasını Türkiye’deki ilk duyurusunu ise Tuba Büyüküstün ile yaptı. UNICEF’in sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda, Tuba Büyüküstün herkesi UNICEF ile birlikte maviye bürünmeye ve kampanyaya katılmaya davet etti. Bu duyurunun ardından birçok ünlü de kampanyaya kendi sosyal medya hesaplarından destek verdi.

Çocuk haklarının korunması için başlatılan #GoBlue kampanyasına ilk desteği, Ankara’daki Atakule binasını Dünya Çocuk Günü’nün ilk dakikalarında maviye bürüyerek verdi. Ardından şehirlerinin önemli sembolleri olan İzmir Saat Kulesi, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Galata Kulesi de maviye bürünerek kampanyayı destekledi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Hyundai Eco Parking, Plastik ile Ödeme Yapılan İlk Otopark Bilet Makinesi Bangladeş'li Kadınlara Sesini Çıkar Çağrısı →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.